Українське підприємство А3tech отримало сертифікат відповідності машини для розмінування DOK-ING MV-4 вимогам, викладеним в урядовій постанові №271 щодо обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування.
Про це повідомило Міністерство економіки України, інформує портал PromPolitInform.
У міністерстві зазначають, що це дозволить компанії-виробнику перейти до промислового виготовлення машин для потреб ринку: як урядових структур, так і операторів гуманітарного розмінування.
За словами міністра економіки Юлії Свириденко, уряд та Мінекономіки послідовно працює над тим, щоб все більше машин, зібраних та частково локалізованих в Україні, працювали в полях. Щоб Україна розвивала власне виробництво техніки для розмінування.
Вона повідомила, що паралельно відбувається співпраця із партнерами, які підтримують гуманітарне розмінування, щоб вони закуповували техніку, зроблену в Україні.
“Адже збільшення виробництва машин для розмінування чи комплектуючих для них в Україні – це нові робочі місця, додаткові надходження для бюджету та нові партнерства. Виробники не лише наймають нових працівників, але й кооперуються із іншими заводами, які працюють в різних регіонах України”, – пояснила вона.
У Мінекономіки також повідомили, що підприємство А3tech, яке здійснює збірку і локалізацію хорватських машин DOK-ING, з початку року збільшило свій штат на 12%. Крім того, компанія залучила до виробництва ще один завод, який виготовляє частину комплектуючих. В планах залучити до виробництва ще одне підприємство, оскільки А3tech найближчим часом планує випробувати на полігоні важку машину для розмінування MV-10 і після отримання сертифікату перейти до серійного виробництва. На машини такого типу вже зараз є замовники.
“Збирання та локалізація виробництва в Україні машин для розмінування прискорюють ремонт чи заміну деталей у разі підриву в полях. Крім того, це спрощує доступ до техніки операторам гуманітарного розмінування, яких у нас уже майже 40 і ще більше проходять сертифікацію”, – пояснює переваги локалізації перед імпортом заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Нагадаємо, легка машина для розмінування MV-4 на початку квітня пройшла випробування на полігоні на трьох типах ґрунтів (пісок, гравій, чорнозем) та ділянці із густою рослинністю. Машина витримала серію підривів близько 600 грамів в тротиловому еквіваленті.
Довідка
Фото – Міністерство економіки
Інші матеріали розділу Промисловий потенціал
Це вже 100-й індустріальний парк в Україні — територія з готовою інфраструктурою, де бізнес може швидко розпочати виробництво та економити на логістиці. Кожен гектар індустріального парку здатен принести до $5 млн інвестицій та створити до 100 робочих місць. Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста… Продовження…
У 2024 році спроможності українського оборонно-промислового комплексу (ОПК) зросли у шість разів. Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform. “Самохідних артсистем Україна виготовляє більше, ніж будь-яка країна вільного світу. Значно просунулася ракетна програма. Була створена українська далекобійна… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський зустрівся із Радою з питань підтримки підприємництва. Були присутні керівники та власники провідних українських компаній з різних секторів економіки, включаючи фармацевтику, логістику, агропромисловість, енергетику та інші. Про це повідомляє офіційний портал Глави… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський заявив, що економічна стабільність є основою як соціального життя, так і обороноздатності країни. Про це глава держави сказав у відеозверненні, повідомляє портал PromPolitInform. «Щойно я провів зустріч із представниками бізнесу України… Продовження…
Збанкрутілий польський тракторний завод Ursus, викуплений українським бізнесменом, не закриється, а змінить профіль роботи – замість тракторів випускатиме військову техніку. Персонал цього заводу перебував у стані невизначеності щодо нового працевлаштування. Тепер зрозуміло: Ursus буде працювати…. Продовження…
Держава не уклала контракти з багатьма виробниками дронів на наступний рік. Про відсутність таких контрактів заявили 75% виробників дронів, яких опитало галузеве об’єднання «Технологічні сили України» (ТСУ). Про це в етері Громадського радіо розповіла виконавча директорка… Продовження…