«Велика приватизація»: які 5 великих об’єктів підуть на продаж першими. Куди підуть гроші

Приватизація 27.07.2024 / автор:
«Велика приватизація»: які 5 великих об’єктів підуть на продаж першими. Куди підуть гроші

В Україні відновлюється «велика приватизація». Вона повинна наповнити бюджет на мільярди гривень. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform.

Перші на продаж

Як повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, в Україні відновлюється «велика приватизація». Вже зараз оголошено 5 об’єктів, які підуть на продаж першими.

Мова йде про:

готель «Україна» на Майдані Незалежності (стартова ціна – 1,05 мільярда гривень, аукціон відбудеться 18 вересня);

«Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (стартова ціна – 3,9 мільярда гривень, аукціон відбудеться 9 жовтня);

ТОВ «Аерок»;

ТОВ «Демурінський ГЗК»;

ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (власник ТРЦ «Ocean Plaza»).

Куди підуть гроші

Гроші, які вдасться отримати за «Україну» та «Об’єднану гірничо-хімічну компанію», надійдуть до державного бюджету. Кошти за решту об’єктів передадуть Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Навіщо відбувається приватизація

Як наголосив Гетманцев, держава повинна позбутися усіх об’єктів, які є збитковими або не мають стратегічного значення. Окрім того, в такий спосіб вдасться побороти корупційну складову. Наприклад, колишнього голову ФДМУ заочно заарештували за «відмивання» 10 мільярдів гривень, зараз він переховується за кордоном.