Лише податки та збори: за депозит у банку скоро доведеться доплачувати державі

Фінанси 14.12.2024 / автор:
Лише податки та збори: за депозит у банку скоро доведеться доплачувати державі

Про це заявила членкиня Податкового комітету ВР Ніна Южаніна

Відкривати депозити найближчим часом може стати невигідним. Інфляція, яка, за прогнозами, перевищить 10%, та підвищення податків суттєво зменшують прибутковість вкладів. Про це, повідомляє Знай.UA, у своєму Telegram-каналі написала членкиня Податкового комітету ВР Ніна Южаніна, передає портал PromPolitInform.

Тепер із відсотків за депозитами українці сплачуватимуть уже не 19,5%, а 23% податку через зростання військового збору. А середня ставка за річними депозитами зараз становить лише 12,12%.

Южаніна підрахувала:

Розмістивши 100 тис. грн на рік, вкладник заробить 12 120 грн до оподаткування.

Після сплати податків залишиться 8427 грн.

За інфляції в 10% первісна сума знеціниться до 90 300 грн.

Таким чином, підсумковий результат – 98 727 грн, тобто реальний прибуток мінімальний.

Крім того, каже Южанина, значну частину депозитів українців – майже 36% – розміщено у валюті, що говорить про зниження довіри до гривні.

Тож зростання вкладів на гривневих депозитах під великим питанням. Чи вигідніше зберігати гроші у банку чи шукати інші варіанти, залишається вирішувати кожному самостійно.