Прем’єр Польщі Дональд Туск пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському сприяти пришвидшенню вступу України до ЄС. Про це він розповів під час брифінгу, інформує портал PromPolitInform.
«Ми говорили про цей шлях до Європейського Союзу. Є дві речі, які я хотів би чітко відзначити. Польське головування дасть змогу вийти з глухого кута, який був очевидний в останні місяці. Ми працюватимемо разом з Україною і нашими європейськими партнерами, до того ж беззастережно, щоб максимально прискорити процес вступу до ЄС», – заявив Туск.
“І коли прийде цей момент, коли після цих бюрократичних дій ми будемо розмовляти мовою конкретики, а не сентиментів. Ми сьогодні могли відкрито поговорити про те, де треба буде назвати суперечні й треба буде вміти зійтися в цих питаннях. Я хочу виразно підкреслити, що не буде так, як в минулому. Наші стосунки, наша дружба буде на справжніх аргументах. Ми зможемо також доводити до кінця наші інтереси, коли це буде потрібно”, – додав він.
Також Туск повідомив, що Польща готова організувати третій саміт з відбудови України. Захід має відбутися у 2026 році.
Зеленський 15 січня прибув до Варшави для переговорів з Туском. Представник польського уряду повідомляв, що одним із ключових питань візиту Зеленського до Польщі є обговорення прогресу щодо Волинської трагедії, зокрема питання ексгумацій.
Вступ України до ЄС
1 січня Польща офіційно розпочала головувати в Раді Європейського союзу. Як відзначав голова Міністерства закордонних справ (МЗС) Андрій Сибіга, Україна очікує на співпрацю, щоб просувати питання євроінтеграції.
Згідно з опитуванням фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова, тим часом євроінтеграцію України підтримують 69% респондентів, що на 14 відсоткових пунктів більше, ніж у лютому 2022 року.
Фото – Getty Images




