ГУР отримало від Канади унікальний медичний гелікоптер Sikorsky S-76А (ВІДЕО,ФОТО)

Новини 17.04.2025 / автор:
ГУР отримало від Канади унікальний медичний гелікоптер Sikorsky S-76А (ВІДЕО,ФОТО)

Воїни ГУР МО України отримали гелікоптер-медевак Sikorsky S-76А ― вертоліт для розвідників транспортували з Канади у межах благодійної ініціативи авіакомпанії Helijet International, організації Maple Hope Foundation та Світового Конґресу Українців.

Про це повідомляє пресцентр ГУР Міноборони, інформує портал PromPolitInform.

Як зазначається, вартість такого медевака становить від 1 до 2 мільйонів канадських доларів. Це перший гелікоптер такого типу в Україні ― борт доставили 15 квітня 2025 року.

Начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов подякував усім благодійникам за чергове підсилення можливостей української спецслужби рятувати життя.

“Гелікоптер рятуватиме і наших співробітників, і [бійців] Сил спеціальних операцій. Тепер завдяки вашим благодійним організаціям це буде легше. Дякую”, ― сказав Буданов.

Хто пожертвував розвідникам гелікоптер-медевак

Президент канадської компанії Helijet, яка пожертвувала гелікоптер, Денні Сітнам особисто прибув в Україну, аби передати медевак розвідникам.

“Ми працювали над цим близько року з багатьма чудовими партнерами. Пишаюсь тим, що це був один з найкращих досвідів для нашої команди, наших людей, нашої компанії ― забезпечити таку важливу допомогу”, ― розказав він.

На початку повномасштабного вторгнення росії сім’я Денні Сітнама прихистила родину українських біженців з семимісячною дитиною, доки наші громадяни не облаштували своє життя у Ванкувері. Після того Денні та його компанія почали активно допомагати Україні, співпрацюючи з благодійними організаціями, зокрема з Maple Hope Foundation.

“Усе, що ми можемо робити ― ми робимо. Для нас це честь”, ― додав він.

За фахом Денні Сітнам сам пілот гелікоптера, літає понад 35 років. У Києві він відвідав музей Ігоря Сікорського ― легендарного українця, авіавинахідника, творця гелікоптерів, названих його ім’ям.

“Це дуже крута історія, коли вертоліт Sikorsky повертається в місто Ігоря Сікорського, щоб допомогти нашій перемозі. Коли українці і друзі України працюють разом, немає чуда, яке би ми не змогли зробити, немає техніки чи зброї, яку би ми не змогли знайти”, ― наголосив голова місії Світового Конґресу Українців в Україні Андрій Шевченко.

Розвідники отримали унікальний гелікоптер-медевак від конгресу українців Канади
Розвідники отримали унікальний гелікоптер-медевак від конгресу українців Канади
Розвідники отримали унікальний гелікоптер-медевак від конгресу українців Канади

Гроші на транспортування гелікоптера-медевака

Виконавча директорка Maple Hope Foundation Світлана Комінко повідомила, що для транспортування гелікоптера-медевака з Канади в Україну вдалось зібрати понад 100 тисяч доларів усього за три тижні.

“Важко повірити, але це сталося. Усе завдяки колаборації зі Світовим Конґресом Українців, організаціями, які повірили в цю ідею, простими людьми, українцями в Канаді та по всьому світу, які допомагали нам збирати кошти на транспортування гвинтокрила в Україну. […] Якщо він врятує одне життя, то це вже варто було робити”, ― сказала вона.

Потужності гелікоптера-медевака

“Гелікоптер може перевозити четверо лікарів і одного важкопораненого. Для цього є все медичне обладнання ― дефібрилятори, штучна вентиляція легень, повний набір для того, щоб лікарі могли працювати під час евакуації. Вертоліт всепогодний. Вдень і вночі може виконувати завдання з евакуації поранених”, ― розповів командир авіапідрозділу ГУР МО України із позивним Маестро.

За його словами, в структурі ГУР створили спеціалізований підрозділ авіаційної медичної евакуації, куди увійшли досвідчені спецпризначенці-медики, здатні надавати лікарську допомогу високого рівня в складних умовах.

“Борт Sikorsky S-76А поповнить авіапарк санітарної авіації, наявної в Головному управлінні розвідки. Це підвищить наші евакуаційні спроможності та дозволить нам врятувати якомога більше життів”, ― зазначив начальник Медичного управління ГУР МО України Олег Щепінський.

Розвідники отримали унікальний гелікоптер-медевак

“Висловлюємо вдячність за допомогу усім благодійникам, кожному й кожній, хто долучився до ініціативи та підсилив українських розвідників”, – написали в ГУР. 

Фото і відео – ГУР