Посли ЄС погодили 19-й пакет санкцій проти рф – Рікард Йозвяк

Політика 23.10.2025 / автор:
Посли ЄС погодили 19-й пакет санкцій проти рф – Рікард Йозвяк

Прийняття затримувалося кілька тижнів через позицію Австрії, Угорщини та Словаччини. 

Посли країн-членів Європейського Союзу погодили 19-й пакет санкцій проти Росії. Про це, інформує Zn,ua, повідомив брюссельський репортер «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк в соцмережі Х. Повідомляє портал PromPolitInform.

Рішення було прийняте після того, як у понеділок премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що країна зніме своє вето і підтримає санкції. Раніше Словаччина відмовлялась підтримати цей пакет через заборону на купівлю російських енергоносіїв.

Прийняття санкцій затримувалося кілька тижнів, оскільки Австрія, Угорщина та Словаччина створювали перешкоди.

Зокрема, Австрія хотіла, щоб у пакеті було розморожено активи, пов’язані з російським олігархом Олегом Дерипаскою, щоб допомогти компенсувати австрійському банку Raiffeisen Bank International AG штрафи, які він сплатив у Росії. Проте країна відмовилася від цієї вимоги. Угорщина ж зняла своє вето в понеділок.

Запропонований Єврокомісією минулого місяця документ передбачає, що ЄС поступово припинить закупівлю російського скрапленого природного газу до січня 2027 року. Крім того, він буде спрямований проти компаній в Індії та Китаї, які допомагають Росії в обході вже запроваджених обмежень, а також проти так званого нафтового тіньового флоту РФ.