Сили оборони отримають 5 000 нових пікапів завдяки тендеру у Prozorro

війна Росії проти України 02.09.2026 / автор:
Сили оборони отримають 5 000 нових пікапів завдяки тендеру у Prozorro

Закупівля через відкриті торги зекономила понад 2 мільярди гривень

Агенція оборонних закупівель МОУ завершила відкритий тендер на закупівлю 5 000 нових повнопривідних пікапів для українського війська. Перша техніка вже почала надходити підрозділам Сил оборони, а зекономлені понад 2 млрд грн спрямують на інші оборонні потреби. Про це повідомляє портал ПромПолітІнформ з посиланням на інформацію Міністерства оборони України.

Процедуру публічних торгів було розпочато ще у травні 2026 року з метою забезпечення поставки перших машин восени. Вся закуплена партія автомобільного транспорту має бути повністю передана у війська до кінця поточного року.

Закупівлю реалізовано як один із перших масштабних проектів централізованого постачання автотранспорту для українських військових через електронну систему Prozorro. Раніше подібні потреби у транспорті в основному покривалися завдяки волонтерським зборам або за власний кошторис бійців.

Деталі контрактування та вимоги до автомобілів

Згідно з вимогами закупівлі, військові отримують повністю нові повнопривідні автомобілі з дизельними двигунами та гарантійним обслуговуванням від виробника. Раціональне використання бюджетних коштів на відкритому тендері дало змогу зекономити понад 2 млрд грн.

«Потреба у пікапах – велика і постійна, але донедавна закривати її доводилось волонтерськими зборами та власними ресурсами військових. 5 000 одиниць – це найбільша кількість, яку закуповувала держава централізовано, і це лише початок», — повідомив заступник міністра оборони України Мстислав Банік.

Диверсифікація постачальників для стійкості забезпечення

Для зниження ризиків процедуру розбили на кілька окремих лотів. У результаті контракти на передачу 5 000 авторозподілили між шістьма різними постачальниками.

Спрямування закупівель на конкурентні рейки є послідовним кроком оборонного відомства. Подібні відкриті процедури вже застосовуються для придбання 155-мм снарядів збільшеної дальності, а також ударних безпілотників типів «бомбер» і «мідлстрайк».

Фото: Міноборони

Читайте також: Знищено з початку війни 5 070 крилатих ракет — бойові втрати ворога на 2 вересня 2026 року