У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна та Японія поглиблюють співпрацю у сфері подолання наслідків аварії на АЕС

Політика 20.06.2018
resize_3uEvb7awnBK94siFjfRlHzXkV2WTdNAt_980x590

Під час робочої зустрічі з керівництвом Японської електроенергетичної компанії (ТЕРСО) Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук представив сучасний стан зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та стратегію розвитку зони відчуження, а також обговорили можливість обміну досвідом. Повідомляє портал ПромПолітІнформ з посиланням на Урядовий портал.

Японську сторону цікавить досвід України у питаннях зняття АЕС з експлуатації та повторного використання забруднених земель і об’єктів, адже вони стикнулися з цією проблемою значно пізніше. Зараз для японців важливо перейняти досвід українських фахівців для максимально безпечного зняття з експлуатації аварійних енергоблоків АЕС «Фукушіма-Дайічі».

«Україну та Японію об’єднала спільна біда – аварії на атомних електростанціях. Для нас важливо рухатися назустріч один одному і забезпечити конструктивну співпрацю наших країн задля подолання наслідків аварій та напрацювання бази знань з безпеки АЕС, що будуть корисні для майбутніх поколінь», – наголосив Голова ДАЗВ.

Важливим питанням для обох країн на сьогодні є виведення АЕС з експлуатації. В України вже є певний досвід у цій сфері: над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС зведено новий безпечний конфайнмент (НБК), а для зберігання відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС побудовано нове сховище «сухого» типу СВЯП-2.

«НБК і СВЯП-2 – це одні з найважливіших об’єктів на шляху до повного зняття ЧАЕС з експлуатації. Ми плануємо вже наприкінці 2018 року перейти до «гарячих» випробувань сховища, під час яких до нього будуть перевезені перші тепловиділяючі збірки зі СВЯП-1. Що ж до НБК, то введення цього об’єкта в експлуатацію заплановано на грудень цього року», – підкреслив Віталій Петрук.

Голова ДАЗВ також представив загальну стратегію розвитку зони відчуження, згідно з якою вся територія має бути поділена на «внутрішню» територію спеціального промислового використання та «зовнішню» територію Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Інші матеріали розділу Політика

Для повоєнних виборів потрібне ухвалення додаткових законів – голова ЦВК

Виборче законодавство створювалося у мирний час, і законодавець не міг передбачити масштаби наслідків, які спричинила повномасштабна війна. Тож країні знадобиться додаткове врегулювання питання проведення повоєнних виборів на законодавчому рівні. Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав голова Центральної… Продовження…


Зеленський розкрив перші подробиці про саміт миру, що пройде в швейцарському Бюргенштоку 15−16 червня

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на першому Глобальному саміті миру, який відбудеться 15−16 червня в Бюргенштоці, Швейцарія, обговорять шляхи досягнення тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН і норм міжнародного права. Про це він написав у Twitter (X), інформує портал PromPolitInform. За словами… Продовження…


Вступ до ЄС: президенти країн Балтії закликали почати переговори з Україною

Президенти Естонії, Латвії та Литви – Алар Каріс, Едгарс Рінкевічс і Гітанас Науседа – у зв’язку з 20-ю річницею приєднання країн Балтії до Євросоюзу закликали розпочати переговори щодо вступу України до цього блоку. Це, інформує… Продовження…


НАТО скликає військовий комітет, серед тем – Україна

Північноатлантичний Альянс 16 травня проведе засідання найвищого військового органу – Військовий комітет. В межах засідання також відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАТО, інформує портал PromPolitInform. Як розповіли у відомстві, на… Продовження…


Зеленський і Столтенберг обговорили ідею про фонд на 100 мільярдів для України

Україна схвалює ідею генсека НАТО про створення спецфонду Альянсу обсягом 100 млрд євро для підтримки української оборони, але зацікавлена у деталях функціонування такого фонду. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції після зустрічі з… Продовження…


Підсумки нового «Рамштайну»: яку допомогу отримає Україна

26 квітня у віртуальному форматі відбулась чергова, 21-а зустріч представників оборонних відомств Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Головним підсумком стало виділення США найбільшого пакета військової допомоги Україні. Про це повідомляє «Апостроф», посилаючись на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: