У Києві
UA | RU
Prompolitinform

В Україні запустили потужний суперкомп’ютер

Промисловий потенціал 24.12.2018
630_360_1545392392-138

У конструкторському бюро «Південне» введено в експлуатацію новий обчислювальний центр (ОЦ) Yuzhnoye SC з найпотужнішим суперкомп’ютером в Україні.

Як повідомляє прес-центр КБ «Південне», унікальну комп’ютерну систему спеціально розроблено для вирішення інженерних і наукових завдань за допомогою методів обчислювальної фізики, передає ПромПолітІнформ.

«Особливість суперкомп’ютера полягає в тому, що він забезпечує вирішення великої кількості завдань за короткий час, підвищену точність результатів і можливість проведення повного комплексу розрахункових робіт у максимально короткі строки», – йдеться у повідомленні.

Високопродуктивна система суперкомп’ютера cкладається із сотні серверів і близько чотирьох тисяч обчислювальних ядер на процесорах найновішої архітектури. Загальна ємність оперативної пам’яті – близько 18 терабайт, для швидкого зберігання даних доступне сховище на 200 терабайт.

Усі компоненти суперкомп’ютера об’єднано спеціалізованою високошвидкісною комп’ютерною мережею. Крім того, систему обладнано гібридними обчислювальними серверами з найновішими графічними прискорювачами й окремими модулями для оброблення й візуалізації великих розрахункових даних. Пікова продуктивність суперкомп’ютера становить 300 терафлопс (300 трильйонів операцій на секунду), її порівнюють до потужності тисячі персональних комп’ютерів, які працюють одночасно.

Доступ до таких обчислювальних ресурсів дасть фахівцям КБ «Південне» змогу із недоступною раніше швидкістю проробляти сотні технічних рішень та впроваджувати найбільш оптимальні й ефективні, розширить можливості для реалізації нових, нестандартних ідей. Тобто введення в експлуатацію суперкомп’ютера ще більше підвищить науково-технічну конкурентоспроможність підприємства.

Відкриття обчислювального центру – тільки перший етап упровадження високопродуктивних комп’ютерних технологій. У майбутньому продуктивність суперкомп’ютера може бути збільшено вдвічі, а комп’ютерна інфраструктура ОЦ стане основною платформою електронної діяльності підрозділів КБ «Південне».

Реалізувати проект вдалося завдяки міжнародним комерційним контрактам КБ «Південне», без залучення коштів держбюджету. Упровадження суперкомп’ютера – стратегічна інвестиція КБ «Південне» не тільки у свою виробничу базу, а й у зміцнення науково-технічного потенціалу України.

На відкритті ОЦ були присутні керівники підприємств – стратегічних партнерів КБ «Південне» і представники усіх учасників проекту – MTI, Hewlett Packard Enterprise, APC, ANSYS та інші.

Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки. В активі КБ “Південне” і організацій-партнерів – створення дев’яти типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких здійснено близько 500 запусків і виведено на орбіти більше 1 100 космічних апаратів.

КБ «Південне» бере участь в експлуатації американської ракети-носія середнього класу «Антарес» для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію і створенні ракети-носія «Циклон-4М», призначеної для запусків космічних апаратів з території Канади.

На базі відпрацьованих технологій ракет-носіїв сімейства «Зеніт» і «Циклон» колектив КБ «Південне» створює нове перспективне сімейство ракет-носіїв «Маяк».

Прикладом нетрадиційного використання власних розробок може бути проект «Днепр» – переоснащення міжконтинентальних балістичних ракет РС-20, спроектованих і виготовлених в Україні ще за радянських часів, у ракети космічного призначення для запуску комерційних супутників.

 

 

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

«Українська бронетехніка» зможе збільшити виробництво оборонної продукції в рази, але заявляє про необхідність довгострокових контрактів (ВІДЕО)

В умовах відсутності державних програм підтримки довгострокове контрактування дасть змогу “Українській бронетехніці”, як й іншим вітчизняним виробникам оборонної продукції, розширити виробництво завдяки власним обіговим коштам. Таку думку висловив генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас, повідомила компанія… Продовження…


Україна планує виробити до кінця 2024 року тисячі дронів дальньої дії – WSJ

Україна нарощує виробництво далекобійних безпілотників, щоб уникнути обмеження на використання західної зброї для атак на територію Росії. Як повідомили джерела серед українських чиновників американської газети The Wall Street Journal, вже до середини поточного року в… Продовження…


616 підприємців подали свої бізнес-ідеї на конкурс «Роби своє»

9 квітня завершився прийом заявок на конкурс бізнес-ідей «Роби своє», в межах якого малі підприємці з громад  можуть отримати на розвиток власної справи до 100 тис. грн. Про це інформує Dzvin.media, повідомляє портал PromPolitInform. У 2024 році Благодійний фонд «МХП – Громаді», який… Продовження…


Головнокомандувачу ЗСУ показали нову броньовану машину українського виробництва

Уперше українським військовим представили колісну бойову машину українського виробництва. Про це пише Мілітарний, посилаючись на кадри нових зразків техніки, які були оприлюднені Генеральним штабом ЗСУ, повідомляє портал PromPolitInform. Як повідомляють у виданні, новітні зразки української військової техніки представили… Продовження…


Україна підписала із Британією нову угоду про співпрацю в сфері оборони та промисловості

Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду щодо заохочення співпраці в оборонних та промислових питаннях. Про це, пише Інформаційний спротив, йдеться у повідомленні на сайті британського уряду, передає портал PromPolitInform. Угоду підписали на військово-промисловій конференції в… Продовження…


Чернігівщина цьогоріч одержить 1,25 млрд грн в межах програми «Зроблено в Україні»

Під час робочої поїздки до Чернігівської області Президент України Володимир Зеленський узяв участь у презентації економічної платформи «Зроблено в Україні», зустрівся з представниками бізнесу та ознайомився з продукцією місцевих підприємців. Про це інформує «Суспільний кореспондент»,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: