У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Головнокомандувачу ЗСУ показали нову броньовану машину українського виробництва

Промисловий потенціал 19.04.2024
головкому представили

Уперше українським військовим представили колісну бойову машину українського виробництва. Про це пише Мілітарний, посилаючись на кадри нових зразків техніки, які були оприлюднені Генеральним штабом ЗСУ, повідомляє портал PromPolitInform.

Як повідомляють у виданні, новітні зразки української військової техніки представили Головнокомандувачу Збройних сил України Олександру Сирському:

модернізовану бойову машину піхоти БМП-1ТС з українським модулем «Спис-Синтез»,

бронемашину Oncilla,

іншу техніку.

Однак, самим цікавим зразком техніки в експозиції виявилась раніше небачена шестиколісна бронемашина, назву якої поки що не афішують.

Візуально машина майже повністю повторює контури відомої машини Mbombe 6×6. З власних джерел «Мілітарному» відомо, що ліцензійне виробництво цих машин було налагоджено й одним з українських підприємств.

Що відомо про машину Mbombe 6×6

Mbombe – це колісна броньована бойова машина, що була розроблена компанією Paramount Group у 2010 році.

Бронемашина вміщує вісім піхотинців, де для кожного бійця виділено окреме протимінне крісло. Окрім них в машині розміщуються три члени екіпажу: командир, водій та навідник.

Вихід із десантного відділення для екіпажу та піхотинців у десантному відділенні реалізований через кормову апарель.

У базовій комплектації машина вагою у 16 тонн має 3 клас захисту за стандартом STANAG 4569. Він передбачає витримування обстрілу зі стрілецького озброєння калібру 7,62×51 бронебійними патронами.

Окрім того, розробник позиціює свій бронеавтомобіль як захищену від мін бойову одиницю, що здатна витримати підрив заряду вагою до 10 кг у тротиловому еквіваленті. Такий захист забезпечується завдяки двошаровому V-подібному дну корпусу.

В якості озброєння представлена на відео локалізована бронемашина отримала український бойовий модуль «Спис-Синтез»Він оснащений:

30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1,

30-мм автоматичним гранатометом КБА-117,

спареним кулеметом ПКТ калібру 7,62-мм.

Також, в модуль інтегрований протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр» з пусковими для 2 ракет.

Модуль стабілізований у двох площинах, тому оператор може відносно влучно вести вогонь під час руху. Для роботи у всепогодному режимі приціл навідника оснащений тепловізійним каналом.

Оригінальний модуль «Спис-Синтез», що використовується на українських БМП, є пілотованим. Для цього під модулем встановлений «кошик» бойового відділення, в якому розміщений оператор озброєння, однак на фото воно відсутнє.

Ймовірно, модуль на світлині є дистанційно керованим та може застосовуватись через пульт управління. Частково це підтверджується наявністю монітора по правому борту в кінці десантного відділення.

Машина має колісний привід 6×6 та оснащена дизельним двигуном Cummins ISBe4 (300 кВт) з автоматичною шестиступеневою коробкою передач Allison. Вона здатна розвивати швидкість у 100 км/год, а запас ходу складає 700 км.

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

«Українська бронетехніка» зможе збільшити виробництво оборонної продукції в рази, але заявляє про необхідність довгострокових контрактів (ВІДЕО)

В умовах відсутності державних програм підтримки довгострокове контрактування дасть змогу “Українській бронетехніці”, як й іншим вітчизняним виробникам оборонної продукції, розширити виробництво завдяки власним обіговим коштам. Таку думку висловив генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас, повідомила компанія… Продовження…


Україна планує виробити до кінця 2024 року тисячі дронів дальньої дії – WSJ

Україна нарощує виробництво далекобійних безпілотників, щоб уникнути обмеження на використання західної зброї для атак на територію Росії. Як повідомили джерела серед українських чиновників американської газети The Wall Street Journal, вже до середини поточного року в… Продовження…


616 підприємців подали свої бізнес-ідеї на конкурс «Роби своє»

9 квітня завершився прийом заявок на конкурс бізнес-ідей «Роби своє», в межах якого малі підприємці з громад  можуть отримати на розвиток власної справи до 100 тис. грн. Про це інформує Dzvin.media, повідомляє портал PromPolitInform. У 2024 році Благодійний фонд «МХП – Громаді», який… Продовження…


Україна підписала із Британією нову угоду про співпрацю в сфері оборони та промисловості

Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду щодо заохочення співпраці в оборонних та промислових питаннях. Про це, пише Інформаційний спротив, йдеться у повідомленні на сайті британського уряду, передає портал PromPolitInform. Угоду підписали на військово-промисловій конференції в… Продовження…


Чернігівщина цьогоріч одержить 1,25 млрд грн в межах програми «Зроблено в Україні»

Під час робочої поїздки до Чернігівської області Президент України Володимир Зеленський узяв участь у презентації економічної платформи «Зроблено в Україні», зустрівся з представниками бізнесу та ознайомився з продукцією місцевих підприємців. Про це інформує «Суспільний кореспондент»,… Продовження…


Україна розробляє власну зброю проти КАБів – Володимир Зеленський

Україна розробляє власну зброю проти російських керованих авіаційних бомб. Поки що єдиним засобом протидії КАБам є системи протиповітряної оборони. Про це, передає Gazeta.ua, під час національного телемарафону розповів Президент України Володимир Зеленський, інформує портал PromPolitInform. Водночас,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: