У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Представники ОРДЛО у Мінську відкинули план Зеленського і Єрмака щодо виборів на Донбасі

Політика 12.02.2020
630_360_1509097307-4731

Мінськ – 12 лютого. У п’яту річницю підписання Мінських домовленостей, пройшло чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони знову висловили свою прихильність цим угодам, але якихось конкретних рішень цього разу не досягли.

Про це інформує Радіо Свобода, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Нова посередниця від ОБСЄ на цих переговорах Гайді Ґрау заявила про конструктивну дискусію та назвала Мінські угоди «основою для мирного врегулювання конфлікту на сході України».

«Сторони висловили свою прихильність цим угодам. Але для зупинення конфлікту потрібні зусилля та політична воля усіх сторін. На жаль, люди на Донбасі все ще гинуть, а моніторингу порушень режиму зупинення вогню заважають обмеження свободи переміщень СММ ОБСЄ. І все-таки сьогодні мене порадувало те, що сторони висловили готовність до реалізації рішень останнього саміту норманської четвірки», – зазначила Гайді Ґрау.

Обмін полоненими та нові зони безпеки – без прогресу

Безпекова група розглядала 12 лютого нові ділянки розведення сил та засобів ураження. Гуманітарна – обговорювала подальший обмін полоненими та пошук тих, хто пропав безвісті, а також можливість відкриття нових переходів через лінію розмежування.

Але про конкретні рішення Гайді Ґрау тут не змогла нічого сказати, лише заявила, що «ці питання обговорювали цілий день, переговори тривають, а атмосфера була достатньо конструктивна».

За словами речниці офіційного представника України на переговорах Дарки Оліфер, сьогодні було «практично погоджено одну з ділянок розведення в районі населеного пункту Гнутове, яку раніше було запропоновано українською стороною, триває робота над погодженням інших».

Але ані Ґрау, ані представники ОРДЛО не змогли підтвердити ці слова.

Представники ОРДО та ОРЛО Наталія Ніканорова та Владислав Дейнего, які тепер активно спілкуються з журналістами, знову висловили свої претензії до влади України. Вони сказали, що начебто українська влада не реагує на порушення вогню, повільно ведеться звільнення від судимості тих, кого обміняли перед новим роком, відмовляється ухвалити правові аспекти особливого статусу неконтрольованих Києвом окупованих частин Донбасу.

План Єрмака про вибори не подобається представникам ОРДЛО

Серед іншого, Владислав Дейнего відреагував на заяву нового голови Офісу президента України Андрія Єрмака про можливість проведення за українським законодавством вже восени цього року місцевих виборів у непідконтрольних Києву районах Донбасу. Позиція офіційного Києва, за словами президента Володимира Зеленського, полягає у тому, що передумовою виборів мають бути виведення з Донбасу іноземних військ та контроль України за кордоном на Донбасі.

Владислав Дейнего сказав: «Ми не обговорюємо жодних умов, які виходять за рамки мінських домовленостей. В цих документах все гарно прописано, достатньо чітко вибудовано логіку тих дій, які передують виборам. Зокрема питання кордону мають почати обговорювати у перший день після проведення виборів. Переглядати Мінські угоди ми не маємо наміру. Пану Зеленському треба більш уважно ставитися до ситуації та розуміти, що його висловлювання впливають і на можливість проведення «норманського саміту», який теоретично має відбутися невдовзі, але практично для того, щоб цей саміт відбувся, не зроблено на сьогодні нічого».

Українська сторона в гуманітарній підгрупі передала уточнений список людей, яких прагне звільнити. Також сторони надали пропозиції щодо методики пошуку зниклих безвісти.

Україну цього разу представляв Геннадій Кузнецов, кадровий співробітник СБУ, який раніше брав участь в засіданнях у Мінську як експерт.

За словами Дарки Оліфер, до наступного засідання ТКГ у Мінську, яке заплановане на 26 лютого, має бути розроблено проєкт дорожньої карти з відкриття КПВВ у Золотому та Щасті на Луганщині.

Інші матеріали розділу Політика

Для повоєнних виборів потрібне ухвалення додаткових законів – голова ЦВК

Виборче законодавство створювалося у мирний час, і законодавець не міг передбачити масштаби наслідків, які спричинила повномасштабна війна. Тож країні знадобиться додаткове врегулювання питання проведення повоєнних виборів на законодавчому рівні. Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав голова Центральної… Продовження…


Зеленський розкрив перші подробиці про саміт миру, що пройде в швейцарському Бюргенштоку 15−16 червня

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на першому Глобальному саміті миру, який відбудеться 15−16 червня в Бюргенштоці, Швейцарія, обговорять шляхи досягнення тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН і норм міжнародного права. Про це він написав у Twitter (X), інформує портал PromPolitInform. За словами… Продовження…


Вступ до ЄС: президенти країн Балтії закликали почати переговори з Україною

Президенти Естонії, Латвії та Литви – Алар Каріс, Едгарс Рінкевічс і Гітанас Науседа – у зв’язку з 20-ю річницею приєднання країн Балтії до Євросоюзу закликали розпочати переговори щодо вступу України до цього блоку. Це, інформує… Продовження…


НАТО скликає військовий комітет, серед тем – Україна

Північноатлантичний Альянс 16 травня проведе засідання найвищого військового органу – Військовий комітет. В межах засідання також відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАТО, інформує портал PromPolitInform. Як розповіли у відомстві, на… Продовження…


Зеленський і Столтенберг обговорили ідею про фонд на 100 мільярдів для України

Україна схвалює ідею генсека НАТО про створення спецфонду Альянсу обсягом 100 млрд євро для підтримки української оборони, але зацікавлена у деталях функціонування такого фонду. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції після зустрічі з… Продовження…


Підсумки нового «Рамштайну»: яку допомогу отримає Україна

26 квітня у віртуальному форматі відбулась чергова, 21-а зустріч представників оборонних відомств Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Головним підсумком стало виділення США найбільшого пакета військової допомоги Україні. Про це повідомляє «Апостроф», посилаючись на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: