У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна, Грузія і Молдова бачать спільний шлях в ЄС

Політика 20.07.2021

Президенти України, Грузії і Молдови в понеділок спільно проголосили свою прихильність європейського майбутнього, ставши поруч з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, що стало потрійною відсіччю Росії, яка загрожує всім трьом країнам, намагаючись перешкодити їх західним прагненням.

Яскравий прояв єдності прихильників ЄС відбувся на щорічній конференції в Батумі, на чорноморському узбережжі Грузії. Про це інформують Економічні новини, передає портал PrоmPolitInform.

«У нас багато спільного», – сказала президент Грузії Саломе Зурабішвілі, стоячи з Мішелем, Майєю Санду з Молдови та Володимиром Зеленським з України.

«Спільне минуле, спільні виклики нашого суверенітету і територіальної цілісності, спільні виклики нашій безпеці і ті спроби дестабілізації, які можуть виходити як від зовнішніх сил, так і від внутрішніх сил», – сказала Зурабішвілі. «Але нас об’єднує і те, що ми не хочемо повернення до минулого. Ми готові і сповнені рішучості боротися за наше європейське майбутнє».

Вона додала: «Наш відповідь очевидна. Це європейська відповідь. Без авантюризму і стагнації, просування тільки вперед, неухильне просування у правильному напрямку – в напрямку Європи, і це називається стійкістю».

Захід, який відбувся в понеділок, став помітною подією для 12-річної ініціативи ЄС «Східне партнерство», спроби налагодити контакти з колишніми радянськими республіками, яка протягом багатьох років терпіла численні невдачі і часом здавалася ризикує принести більше шкоди, ніж користі.

Рішення колишнього президента України Віктора Януковича відмовитися від Східного партнерства, порушивши обіцянку, дану власним громадянам, призвело до революції на Майдані, а також до вторгнення Росії, анексії Криму та семирічному військового конфлікту на Донбасі, який до цих пір не врегульовано.

Росія підтримує заморожені військові конфлікти на території всіх трьох країн, намагаючись перешкодити їх спробам наблизитись до ЄС.

У понеділок Зеленський як символічний жест відвідав лінію зіткнення в конфлікті навколо грузинського регіону Абхазія, який окупований Росією і визнаний Москвою як незалежна держава.

Минулого місяця білоруський диктатор Олександр Лукашенко вивів свою країну з програми «Східне партнерство», після того як ЄС ввів санкції за фальсифікацію президентських виборів в серпні минулого року, репресії проти продемократичних демонстрантів і примусову посадку пасажирського літака авіакомпанії Ryanair.

У Молдові Партія дії і солідарності Санду здобула беззаперечну перемогу на парламентських виборах в цьому місяці, проводячи кампанію на платформі про-ЄС. А уряди Грузії і України в останні роки послідовно заявляли про своє прагнення вступити як в ЄС, так і в НАТО.

У понеділок в Батумі три президенти підписали угоду про співпрацю між Україною, Грузією і Молдовою.

У своїх заявах для преси Санду назвала підписані країнами Східного партнерства угоди про політичну асоціацію і всеосяжні угоди про вільну торгівлю «основою наших національних програм реформ».

«Східне партнерство – це великий успіх для наших країн», – сказала вона, додавши: «Сьогодні з нашими грузинськими та українськими друзями ми обмінялися думками про наступні кроки, які наші країни могли б зробити для ще більшого зміцнення Східного партнерства, як країни, які хочуть будувати Європу у себе вдома, а потім стати частиною європейської сім’ї».

Інші матеріали розділу Політика

Для повоєнних виборів потрібне ухвалення додаткових законів – голова ЦВК

Виборче законодавство створювалося у мирний час, і законодавець не міг передбачити масштаби наслідків, які спричинила повномасштабна війна. Тож країні знадобиться додаткове врегулювання питання проведення повоєнних виборів на законодавчому рівні. Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав голова Центральної… Продовження…


Зеленський розкрив перші подробиці про саміт миру, що пройде в швейцарському Бюргенштоку 15−16 червня

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на першому Глобальному саміті миру, який відбудеться 15−16 червня в Бюргенштоці, Швейцарія, обговорять шляхи досягнення тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН і норм міжнародного права. Про це він написав у Twitter (X), інформує портал PromPolitInform. За словами… Продовження…


Вступ до ЄС: президенти країн Балтії закликали почати переговори з Україною

Президенти Естонії, Латвії та Литви – Алар Каріс, Едгарс Рінкевічс і Гітанас Науседа – у зв’язку з 20-ю річницею приєднання країн Балтії до Євросоюзу закликали розпочати переговори щодо вступу України до цього блоку. Це, інформує… Продовження…


НАТО скликає військовий комітет, серед тем – Україна

Північноатлантичний Альянс 16 травня проведе засідання найвищого військового органу – Військовий комітет. В межах засідання також відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАТО, інформує портал PromPolitInform. Як розповіли у відомстві, на… Продовження…


Зеленський і Столтенберг обговорили ідею про фонд на 100 мільярдів для України

Україна схвалює ідею генсека НАТО про створення спецфонду Альянсу обсягом 100 млрд євро для підтримки української оборони, але зацікавлена у деталях функціонування такого фонду. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції після зустрічі з… Продовження…


Підсумки нового «Рамштайну»: яку допомогу отримає Україна

26 квітня у віртуальному форматі відбулась чергова, 21-а зустріч представників оборонних відомств Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Головним підсумком стало виділення США найбільшого пакета військової допомоги Україні. Про це повідомляє «Апостроф», посилаючись на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: