З жовтня Україна спалила понад 8 млрд куб. м газу

Нафта та газ 28.03.2016 / автор:
З жовтня Україна спалила понад 8 млрд куб. м газу

З початку опалювального сезону 2015/2016 років Україна скоротила запаси блакитного палива в своїх підземних сховищах газу (ПСГ) на 48,9%, або на 8 млрд 342,48 млн куб. м, – повідомили в компанії ПАТ “Укртрансгаз”.

Як уточнили на підприємстві, якщо за станом на 29 жовтня минулого року в підземних сховищах було 17 млрд 64,11 млн куб. м газу, то на 26 березня 2016 року запаси в ПСГ склали 8 млрд 721,63 млн куб. м, що на 7,2% більше, ніж станом на 26 березня 2015 року (8 млрд 135,95 млн куб. м).

У ПАТ також відзначили, що 26 березня поточного року газ з ПСГ відбирався в режимі 48,87 млн куб. м на добу, а 26 березня 2015 року – 7,35 млн куб. м на добу.

За даними компанії, в жовтні 2015 року відбір склав 0,01 млрд куб. м, в листопаді-2015 – 0,835 млрд куб. м, в грудні-2015 – 2,224 млрд куб. м, в січні 2016 – 2,883 млрд куб. м, в лютому 2016 – 1,091 млрд куб. м, 1-26 березня-2016 – 1,299 млрд куб. м.

Одночасно в компанії “Укртрансгаз” поінформували, що імпорт блакитного палива з Європи 26 березня 2016 року склав 17,113 млн куб. м, в т.ч. зі Словаччини – 12,474 млн куб. м, з Польщі – 3,604 млн куб. м, з Угорщини – 1,035 млн куб. м.

Як відомо, з боку Росії імпорт призупинено з 26 листопада минулого року. Україна вперше пережила зиму без російського газу.