Компанія UMG Ахметова починає експорт шлаку в Євросоюз

Металургія 01.06.2016 / автор:
Компанія UMG Ахметова починає експорт шлаку в Євросоюз

Компанія UMG уклала контракт з Sibelco (Бельгія) на поставку шлаку – відхід виробництва українських вугільних ТЕС, – повідомила прес-служба підприємства.

У повідомленні наголошується, що в рамках домовленостей в 2016 році UMG поставить підрозділу Sibelco в Нідерландах від 45 тис. тонн шлаку з золовідвалів ТЕС ДТЕК. Шлак використовується як абразив для піскоструминного очищення днищ морських суден і застосовується як більш безпечна альтернатива піску, постійний контакт з яким викликає у робочих захворювання легенів.

На підприємстві повідомили, що для підвищення якості продукції UMG ввела в експлуатацію спеціальне обладнання з промивки шлаку, що дозволяє отримувати більш чисту сировину, ринкова вартість якого збільшується практично вдвічі в порівнянні з шлаком з високим рівнем зольності.

«Експорт українського шлаку закордон – безпрецедентна подія. Щорічно на ТЕС України утворюється до 8 млн тонн золошлакових матеріалів, 90% яких складується на золовідвалах. Тому ми зацікавлені в розширенні ринків збуту відходів теплової генерації. Робота з такими компаніями як Sibelco дозволяє використовувати попелошлакові матеріали в комерційних цілях», – повідомив директор з продажу UMG Сергій Мельниченко.

Відзначимо, компанія запустила бізнес з переробки та продажу золошлакових матеріалів (зола, шлак, золошлаків, мікросфера) ще в 2013 році. Роком пізніше підприємство ввело в експлуатацію одну з найсучасніших в світі фабрик по виробництву і переробці мікросфери -високомаржінальний вид ЗШМ.

Інвестиції в будівництво фабрики в м Дружківка Донецької області склали $1,2 млн. У 2015 році обсяг реалізації золошлакових матеріалів склав 348,2 тис. тонн, а виручка від продажу – $5 млн. При цьому 31,5 тис. тонн ЗШМ було реалізовано серед клієнтів на експортних ринках.

У UMG також відзначають, що використання золошлакових відходів у комерційних цілях має екологічний ефект. На даний момент золовідвали вітчизняних ТЕС заповнені на 50%, а в деяких випадках – на 95%.

Вторинна переробка ЗШМ дозволяє знизити негативний вплив існуючих золовідвалів на навколишнє середовище за рахунок зменшення обсягів їх складування. Як наслідок, потреба у відведенні нової землі для зберігання вугільних відходів також скорочується.

Як відомо, UMG працює в шести основних напрямках: видобуток глини, видобуток вапняків і доломіту, переробка і реалізація побічних продуктів ТЕС, рідкісних і технічних газів, трейдинг мінеральними добривами і зерновими. Заснована в 2006 р групою СКМ Ріната Ахметова. Географія поставок охоплює 30 країн світу.