У Києві
UA | RU
Prompolitinform

З сьогоднішнього дня вступили в силу скандальні зміни до Конституції в частині правосуддя

Законодавство 30.09.2016
Книга конституция Украины

З 30 вересня вступили в силу зміни до Конституції України в частині правосуддя, які прийняла Верховна Рада.

Прийняті зміни щодо правосуддя передбачають, що президент призначає на посаду та звільняє з посади за згодою Верховної Ради України генерального прокурора. Також прописано, що до повноважень парламенту належить і висловлення недовіри генеральному прокурору, що матиме наслідком його відставка з посади. Зміни також містять норму, що призначення на посаду судді здійснюється за конкурсом, крім випадків, визначених законом.

Крім того, в Україні буде діяти Вища рада правосуддя (замість Вищої ради юстиції), яка, зокрема, буде вносити подання про призначення судді на посаду і приймати рішення про звільнення судді з посади. Окремо також передбачені норми щодо незалежності і недоторканності суддів. Так, без згоди Вищої ради правосуддя суддя не може бути затриманий або триматися під вартою або арештом до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання судді під час або відразу ж після скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Зміни також передбачають, що суддя не може бути притягнутий до відповідальності за прийняте ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку. Передбачається, щоб суддя призначався на посаду безстроково, а також в законі є ряд підстав, за які він може бути звільнений з посади. Відповідно до тексту закону про зміни до Конституції уточнені функції Конституційного суду, який вирішуватиме питання про відповідність Основному закону законодавчих та інших актів, буде здійснювати офіційне тлумачення, а також мати деякі інші повноваження. Президент, Рада і з’їзд суддів України, згідно зі змінами до Конституції, призначають по шість суддів Конституційного суду. Відбір кандидатур на посаду судді КСУ буде здійснюватися на конкурсній основі у визначеному законом порядку.

Як повідомлялося, парламент 2 червня 2016 року прийняв Закон України №1401-VIII «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», а 24 червня його підписав Президент України Петро Порошенко. Зміни до Основного закону були офіційно оприлюднені 30 червня о виданні «Голос України».

Інші матеріали розділу Законодавство

В Україні узаконили працю найманих домашніх працівників

В Україні законодавчо врегулювали зайнятість домашніх працівників, які працюють за наймом у сім’ях, – наприклад, покоївок, прибиральників, ремонтників, садівників тощо. Для них запроваджуються спеціальні трудові договори, але лише якщо робота здійснюється регулярно та на постійній… Продовження…


Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію: коли почнуть діяти нові правила

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 народних депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основні положення з документа є такими: Замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5… Продовження…


Мобілізація засуджених: Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт

Верховна Рада 10 квітня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 11079-1 про мобілізацію засуджених. Як пише Бабель, про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримав 281 нардеп. Документ пропонує, що під час… Продовження…


Президент України підписав законопроєкт про створення електронного кабінету військовозобов’язаного

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, який передбачає повноцінний запуск системи електронного військового обліку в Україні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, інформує портал PromPolitInform. Документ, зокрема, узаконює створення електронного кабінету військовозобов’язаного, який дозволить… Продовження…


 В Україні знижено мобілізаційний вік до 25 – Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує вік призову з 27 до 25 років. На сайті Верховної Ради оновився статус закону №9281 — сьогодні документ повернуто з підписом від президента, інформує портал PromPolitInform. Парламент ухвалив закон ще 30 травня 2023… Продовження…


У Міноборони назвали зміни до законопроєкту про мобілізацію

У Міністерстві оборони України вчора, 27 березня, назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл. Про це розповіли у пресслужбі Міноборони, передає портал PromPolitInform. Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: