У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Вчені Каліфорнії створили лазер нового типу, робота якого заснована на використанні досить незвичайного фізичного явища

Промисловий потенціал 23.01.2017
20170112_3_1

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго продемонстрували перший в світі лазер, робота якого заснована на досить незвичайне явище хвильової фізики, званому пов’язаним станом в континуумі.

Такий лазер, званий BIC-лазером, може бути легко налаштований на випромінювання світла з певною довжиною хвилі, що дуже корисно для області медицини, званої лазеротерапией, передає ПромПолітІнформ з посиланням на Dailytechinfo.org.

Крім цього, BIC-лазер здатний випромінювати промені світла з заздалегідь заданою формою (спіраль, тор або крива нормального розподілу), звані векторних променями, використання яких дозволить передавати в десятки і сотні разів більше даних і що, в свою чергу, дозволить створити більш швидкісні комунікаційні системи і більш потужні комп’ютери.

У своїх попередніх дослідженнях вчені з Каліфорнійського університету показали, що BIC-хвилі мікрохвильового діапазону можуть бути використані для ефективного захоплення і утримання фотонів світла в пастці і забезпечення взаємодії цього світла з матерією. Тепер, використовуючи це явище, вони розробили лазер нового типу, робота якого кардинально відрізняється від принципів роботи всіх інших типів лазерів.

Дослідний зразок BIC-лазера, створений вченими, є демонстрацією того, що такий метод дозволяє отримати стабільний потік спрямованого когерентного випромінювання. Крім цього, такі лазери, поміщені на поверхню чіпів, можуть працювати, використовуючи матрицю елементів, розміром 8 на 8. Для порівняння, VCSEL-лазери (vertical-cavity surface-emitting lasers), які використовуються в сучасних технологіях, використовують матриці, мінімум в 100 разів більші, ніж матриця BIC-лазера, і споживають, відповідно, більшу кількість енергії.

Розмір матриці BIC-лазера може бути збільшений без будь-яких обмежень. Це дозволить створювати потужні лазери промислового і військового призначення. А найвищий ККД таких лазерів дозволить позбутися від традиційної «хвороби» всіх твердотільних лазерних систем, від перегріву при роботі і від необхідності використання високоефективного охолодження.

Наступним кроком, який мають намір зробити вчені з Каліфорнійського університету, стане розробка BIC-лазера з електричної накачуванням, а не оптичної, як зараз.

«Лазери з електричної накачуванням можуть використовуватися всюди де завгодно поза стінами дослідних лабораторій» – пишуть дослідники, – «Для приведення його в дію буде потрібно лише акумуляторна батарея або більш потужне джерело електричної енергії».

Інші матеріали розділу Промисловий потенціал

У першому кварталі в Україні зареєстрували 9 нових індустріальних парків

У першому кварталі 2024 року уряд зареєстрував 9 нових індустріальних парків. Це стільки ж, скільки за весь 2022 рік. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки, передає портал PromPolitInform. Зазначається, що спеціалізація нових парків дуже різноманітна –… Продовження…


Мінветеранів перезапускає бренд «Створено захисниками»

Міністерство у справах ветеранів спростило алгоритм отримання ветеранами-підприємцями маркування «Створено захисниками». Про це повідомляє пресслужба Мінветеранів, інформує портал PromPolitInform. «Створено захисниками» — це бренд Міністерства у справах ветеранів України, що має на меті зробити товари й… Продовження…


Міноборони України допустило до експлуатації ще 18 зразків озброєння і військової техніки

Протягом минулого тижня Міністерство оборони України допустило до експлуатації в армії ще 18 зразків озброєння та військової техніки. Про це повідомляє пресслужба міністерства в Телеграм, інформує портал PromPolitInform. «Окрім того, пройшли кодифікацію, тобто введені у військову експлуатацію,… Продовження…


Легка машина для розмінування MV-4, зібрана в Україні, отримала сертифікат відповідності

Українське підприємство А3tech отримало сертифікат відповідності машини для розмінування DOK-ING MV-4 вимогам, викладеним в урядовій постанові №271 щодо обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування. Про це повідомило Міністерство економіки України, інформує портал PromPolitInform. У міністерстві зазначають, що це дозволить… Продовження…


«Українська бронетехніка» зможе збільшити виробництво оборонної продукції в рази, але заявляє про необхідність довгострокових контрактів (ВІДЕО)

В умовах відсутності державних програм підтримки довгострокове контрактування дасть змогу “Українській бронетехніці”, як й іншим вітчизняним виробникам оборонної продукції, розширити виробництво завдяки власним обіговим коштам. Таку думку висловив генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас, повідомила компанія… Продовження…


Україна планує виробити до кінця 2024 року тисячі дронів дальньої дії – WSJ

Україна нарощує виробництво далекобійних безпілотників, щоб уникнути обмеження на використання західної зброї для атак на територію Росії. Як повідомили джерела серед українських чиновників американської газети The Wall Street Journal, вже до середини поточного року в… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: