Кабінет міністрів України продовжив ще на один місяць (до 17 липня) термін дії надзвичайних заходів в енергетику країни.
Таке рішення Уряд ухвалив на вчорашньому засіданні, передає ПромПолітІнформ.
Згідно з ухваленим рішенням, в період дії надзвичайних заходів компанія «Укренерго» може при необхідності і за узгодженням з Міністерством енергетики та вугільної промисловості здійснювати аварійні відключення електроенергії.
При цьому підприємство «Енергоринок» має розробити графіки навантаження енергосистеми, а «Енергоатом» зобов’язаний забезпечити часткову розвантаження окремих блоків АЕС у вихідні та святкові дні при необхідності.
Нагадаємо, надзвичайних заходи в енергетиці діють з 17 лютого 2017 року. Кабмін їх ввів через вугільну блокаду окупованих територій Донбасу.
Через блокування зони АТО були припинені поставки з ОРДЛО вугілля антрацитної групи, на якому працює половина українських ТЕС.