У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Українська енергетика справжній клондайк – Галасюк

Енергетика 12.10.2017
1

Втричі вища за європейську енергоємність ВВП – не лише проблема, а й величезна можливість, що може стати інвестиційною нішою у понад $10 млрд.

Про це на 9-му Міжнародному форумі сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, передає ПромПолітІнформ.

Так заступник лідера РПЛ з економічної політики назвав першочергові кроки, які зроблять розвиток української енергетики вигідним для внутрішніх та міжнародних інвесторів.

«Енергоощадність та енергоефективність, МАСШТАБНА ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЯ – пріоритет №1. Ми ще у 2015 році провели в Раді революційне ЕСКО (ESCO) законодавство. Це відкрило шлях термомодернізації понад 80 000 бюджетних установ: дитсадочків, шкіл, лікарень, університетів… З часом вийдемо на річну економію 1 млрд (!) куб. м природного газу. І без жодної копійки державних капітальних видатків, коштом приватних інвесторів», – розповів В.Галасюк.

Як наголосив парламентар, їх командою також було запропоновано пакет інвестиційних стимулів для нового видобутку природного газу в Україні (ЗПУ №7062, 7063): «Це принципово нова модель. Розвиваєш нові родовища та збільшуєш видобуток – плати менше податків. Якщо ж сидиш як собака на сіні, навпаки – плати до бюджету більше! Безглуздо, маючи власне вугілля та газ, імпортувати їх майже на $4 млрд на рік!»

Надважливою складовою успіху, на думку В.Галасюка, є встановлення цивілізованих “правил гри” в інтересах споживачів та зняття бар’єрів на вхід в економіку.

«Одна з головних складових Промислового Пакету Реформ – БЕЗКОШТОВНЕ ПРИЄДНАННЯ ДО ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ (електрика, газ, вода, тепло…). Ініційований РПЛ законопроект №6671, підписаний більш ніж 30 нардепами з усіх фракцій та груп, запроваджує прозорість інформації про наявні потужності і технічної документації монополістів, конкурентність підготовки технічних умов, чіткі покрокові процедури та жорсткі санкції за їх порушення. А найголовніше – обов’язок викупу монополістами на справедливих ринкових умовах інженерних об’єктів, створених для них інвесторами згідно наданих монополістами технічних умов», – пояснив він.

Особливої уваги також потребує забезпечення сталих умов та гарантій для інвесторів: «Ті, хто намагаються бездумно різко відмінити “зелений тариф” – грають проти української енергонезалежності, промисловості та екології. Альтернативна енергія, навіть при нинішньому тарифі, дешевша за “традиційну”, якщо врахувати ціну енергетичної незалежності та екологічної безпеки!».

Крім того, В.Галасюк закликав щонайшвидше інтегрувати українську енергосистему з європейською (ENTSO-E), аби позбутися критичної залежності від Росії та штучної монополізації внутрішнього ринку, а також диверсифікути джерела постачання електроенергії для вітчизняних виробництв і відкрити для України широкі можливості експорту електроенергії.

«Це принесе в Україну гроші, технології, безпеку та робочі місця. І це лише частинка Антикризового плану розвитку економіки від РПЛ», – резюмував нардеп.

Інші матеріали розділу Енергетика

Володимир Зеленський назвав план для української енергетики

В енергетичній сфері України необхідно поєднати два процеси — захист енергетики від ударів та підготовку до наступного опалювального сезону. Про це, інформує БізнесUA, у вечірньому відеозверненні повідомив Володимир Зеленський, розповідаючи про підсумки засідання Ставки, передає… Продовження…


Латвія передала Україні енергообладнання для відновлення пошкоджених ТЕС

Латвійська державна енергокомпанія Latvenergo передала Україні пакет обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури. Про це повідомляє Delfi, інформує портал PromPolitInform. Зазначається, що до пакета допомоги увійшли високовольтний трансформатор потужністю 250 МВА, який раніше використовувався на Ризькій ГЕС, компресор стиснутого… Продовження…


Міненерго скасувало наказ, який обмежував галузь зеленої енергетики, – інвестори

Міністерство енергетики України визнало таким, що втратив чинність, наказ №206 від 15 червня 2022 року, яким встановлювались мінімальні відсотки виплат виробникам електричної енергії з ВДЕ, а саме 18% для СЕС і ВЕС. Про це, інформує… Продовження…


Російські окупанти атакували ракетами чотири ТЕС

Група ДТЕК показала наслідки російських ударів по критичний інфраструктурі України вночі 27 квітня. У заяві компанії сказано, що росія атакувала чотири ТЕС ДТЕК, серйозно пошкоджено обладнання. Про це йдеться на сторінці Групи ДТЕК у Фейсбук, … Продовження…


У КП «Київекспертиза» проводять обшуки

Правоохоронці проводять обшуки у КП «Київекспертиза». Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації, передає портал PromPolitInform. «До КП «Київекспертиза» з обшуками прийшли слідчі Головного управління Національної поліції у м. Києві. Потребу в обшуках слідчі обґрунтовують… Продовження…


Україна відчуває дефіцит електроенергії, незважаючи на зниження споживання на 10% – «Укренерго»

Споживання електроенергії на 10% нижче, ніж вчора в ранкові часи, але більшу частину доби в енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії. Про це повідомляє пресслужба НЕК “Укренерго”, інформує портал PromPolitInform. Так, Диспетчерський центр “Укренерго” вимушений четвертий день поспіль залучати аварійну допомогу більшу… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: