«Нафтогаз» заявив про виграш арбітражу у «Газпрому»

Нафта та газ 22.12.2017 / автор:
«Нафтогаз» заявив про виграш арбітражу у «Газпрому»

«Нафтогаз України» заявляє, що виграв арбітраж проти російського «Газпрому» за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

Про це заявляють в НАК, передає ПромПолітІнформ.

Зокрема, повідомляється, що Стокгольмський арбітраж знизив ціну російського газу для «Нафтогазу» в II кварталі 2014 року майже на 27,4% – до 352 доларів з 485 доларів за 1 тис. куб. м. Відзначено, що завдяки перегляду контрактної ціни, «Нафтогаз» заощадив на придбаному в 2014-2015 р газі 1,8 млрд доларів.

Крім того, в НАК «Нафтогаз» повідомляють, що арбітраж повністю відхилив вимоги «Газпрому» щодо положення «Бери або плати» на 56 млрд доларів в 2012-2017 рр.

Між «Нафтогазом» і «Газпромом» діє два контракти: на постачання газу і на його транзит по території України.

31 травня 2017 року Стокгольмський арбітраж вже виніс окрему ухвалу в суперечці «Нафтогазу» і «Газпрому» за контрактом на поставку газу в Україну з 2009 року. Тоді суд повністю відхилив вимогу «Газпрому» щодо застосування принципу «бери або плати», а також задовольнив вимогу «Нафтогазу» про перегляд контрактної ціни з урахуванням ринкових умов. Крім того, судом було повністю скасовано заборону на реекспорт газу, який був присутній в контракті.

25587919_1595161237230322_6188521028828936805_o