Оператор української газотранспортної системи компанія Укртрансгаз вперше почала продавати «зелену енергію» зі своєї сонячної електростанції в енергоринок України.
Про це повідомила прес-служба компанії на своїй сторінці в Facebook, передає ПромПолітІнформ.
«Це відбулося. Перша сонячна електростанція (СЕС) Укртрансгазу почала віддавати вироблену електроенергію в енергоринок України за «зеленим тарифом», – йдеться в повідомленні компанії.
Сонячна електростанція побудована на даху виробниц цеху філії Укргазтехз’язок в місті Боярка (Київська область).
Вона має потужність 300 кіловат, була запущена в експлуатацію на початку 2017 року.
З 1 грудня станція почала поставляти електроенергію в енергетичну систему України – через держпідприємство Енергоринок.
«За попередніми розрахунками, найбільшу кількість енергії – 55 МВт/год – вона може призвести в липні, а найменшу – 6,2 МВт/год – в грудні», – уточнили в Укртрансгазі.
Всього очікується, що станція з 1 140 сонячних панелей буде генерувати 400 МВт/год електроенергії на рік.
«Цього обсягу вистачить, наприклад, щоб забезпечити електроенергією протягом року сучасну 24-поверхову «свічку», – відзначають в компанії.
