Рада Нацбанку затвердила кандидатури заступників голови НБУ

Політика 16.06.2018 / автор:
Рада Нацбанку затвердила кандидатури заступників голови НБУ

Рада Національного банку України за поданням Голови Національного банку України Якова Смолія , керуючись Ст. 9 Закону України «Про Національний банк України» затвердила на позачерговому засіданні Ради Першим заступником Голови НБУ Катерину Рожкову та Заступником Голови Сергія Холода. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на сторінку Богдана Данилишина у ФБ.

Голова Національного банку України Яків Смолій зазначив: «Я ціню професійність та незалежність Катерини Рожкової. За роки роботи в Національному банку вона зарекомендувала себе висококваліфікованим топ-менеджером, яка бере на себе відповідальність, у тому числі у проектах державної важливості, є лідером і бездоганним авторитетом для колег і ринку та має визнання міжнародних партнерів. Вона успішно завершила очищення банківської системи і забезпечила реалізацію низки стратегічних проектів. Це створило надійний фундамент для перезавантаження банківського сектору та посилення його ролі в підтримці економічного зростання та фінансової стабільності».

 Кандидатуру Сергія Холода у результаті публічного та прозорого відбору обрала конкурсна комісія у складі Правління Національного банку України. Він успішно пройшов спеціальну перевірку, а також, дотримуючись встановлених вимог та процедур, оприлюднив декларацію про доходи за 2017 рік.

 Як підкреслив Яків Смолій, Сергій Холод є найбільш вдалою кандидатурою, яка допоможе Національному банку втілити амбітні цілі стосовно масштабної розбудови в Україні Сashless economy, перезавантаження системи електронних платежів Національного банку, вивчення нових можливостей в грошовій сфері. «Як виходець з Національного банку Сергій Холод добре знає та розуміє природу його діяльності. Він поєднує досвід побудови і розвитку системи електронних платежів Національного банку і водночас знання потреб учасників банківського сектору зсередини. Його повернення до Національного банку привнесе нове стратегічне бачення інноваційного розвитку центрального банку та банківського сектору», – прокоментував очільник Національного банку.

 Нагадаємо, що згідно із Законом України «Про Національний банк України» заступники Голови Національного банку, у тому числі перший заступник,  призначаються на посади Радою Національного банку за поданням Голови Національного банку.

 Правління Національного банку складається з шести осіб: Голови Національного банку, першого заступника та чотирьох заступників Голови Національного банку. Усі заступники Голови за посадою входять до Правління Національного банку.