Укртрансгаз завершив черговий етап відокремлення оператора ГТС

Нафта та газ 04.02.2019 / автор:
Укртрансгаз завершив черговий етап відокремлення оператора ГТС

В Україні створена нова компанія – ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», 100% власником якої є АТ «Укртрансгаз».

Про це повідомляє пре-служб компанії, передає ПромПолітІнформ.

Як зазначили в прес-службі, компанія створена в рамках реалізації чергового етапу Дорожньої карти з відокремлення оператора газотранспортної системи. Її створення – один з ключових етапів проведення анбандлінгу.

«Рішення про створення ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” було прийняте акціонером АТ “Укртрансгаз” – НАК “Нафтогаз України” 29 січня 2019 року. Генеральним директором обрано Павла Станчака на умовах строкового трудового контракту», – зазначили в прес-службі.

«Створення ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” дозволить розпочати юридичне відокремлення функції транспортування газу спочатку в структурі НАК “Нафтогаз України”, а після 1 січня 2020 року – поза межами групи “Нафтогаз”. Юридичне відокремлення оператора ГТС є необхідною умовою для сертифікації незалежного оператора, залучення міжнародного партнера та продовження транзиту газу через Україну», – йдеться в повідомленні компанії.