У Києві USD 0.43 EUR 27.20
UA | RU
Промполітінформ

Коксохім, що офіційно не належить Ахметову, купив три доменні печі Дніпровського меткомбінату ІСД

Металургія 01.04.2019
dmkd_02

Дніпровський металургійний комбінат (Дніпропетровська обл.) зумів провернути воістину безпрецедентну майнову операцію. 15 лютого 2019 року генеральний директор ДМК Олександр Подкоритов підписав акти прийому-передачі майна з гендиректором ПрАТ “Дніпровський коксохімічний завод” Євгеном Дідусем.

Про це повідомляє Олігарх, інформує портал ПромПолітІнформ.

“За договором ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” були передані у власність ПрАТ “Дніпровський коксохімічний завод” силовий трансформатор JF01E45PTR01 (інвентарний номер 0412481), доменна піч №9 (інвентарний номер 0511268), доменна піч №1М (інвентарний номер 0511269), доменна піч №12 (інвентарний номер 0511271) (далі – Майно або обладнання).

Загальна вартість майна без ПДВ становить 333 791 868,00 грн. Вартість майна в доларах США – 12 764 507,00. ЗАТ “Дніпровський коксохімічний завод” платежами від 14.02.2019 року та від 15.02.2019 року сплатив повну вартість придбаного за договором майна – 400 550 241,60 грн “, – зазначено в додатку до договору про продаж майна.

Фактично один з найбільших виробників чавуну, стали і прокату України добровільно позбавив себе доменного цеху (у ДМК була ще стара домна №8, але її ще в 2014 році повністю зупинили), що забезпечує виплавку чавуну.

Це означає, що ДМК з комбінату перетворився в металургійний завод неповного циклу, залежний від згаданого ПрАТ “Дніпровський коксохімічний завод” не тільки в металургійному коксі, але тепер і чавуні.

Як повідомлялося, “Євраз-Дніпродзержинський коксохімічний завод” на зборах акціонерів 18 вересня 2017 року змінив назву на “Дніпровський коксохімічний завод” (ДКХЗ) і перетворився з публічного (ПАТ) в приватне акціонерне товариство (ПрАТ). При цьому акціонери на цих же зборах ліквідували ревізійну комісію як контролюючий орган, а також повністю змінили наглядову раду компанії.

У наглядову раду були введені в якості незалежних директорів голова спілки “Українські емітенти” Сергій Румпа, гендиректор ПрАТ “Альтана Капітал” і за сумісництвом ТОВ “Альтана асистанс” Олена Амітан і віце-президент об’єднання “Укрметалургпром”, директор ТОВ НВО “Авіаційні системи України” Єгор Коваленко.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) 6. вересня 2017 офіційно оголосив про збір інформації щодо концентрації на ринках коксу і коксохімічної продукції в рамках процесу прийняття рішення про надання згоди або відмови Metinvest B.V. (Нідерланди) в придбанні “Євраз-ДКХЗ”.

За даними на четвертий квартал 2017 року, компаніям Salurex Limited, Мisandaiko Holdings Ltd. (Обидві – Кіпр) і Altana Limited (Британські Віргінські о-ви) належить по 161 млн 293,952 тис. акцій (23,6384% статутного капіталу), компанії Мastinto Trading Ltd. (Кіпр) – 161 млн 293,951 тис. акцій (23,6384% статутного капіталу). Статутний капітал ПрАТ становить 170,584 млн грн.

Інші матеріали розділу Металургія

«Метінвест» створить карту професій для металургії

Група «Метінвест» і громадська організація «Центр «Розвиток КСВ» розроблять карту професій для металургії та гірничої справи. У себе на сайті група повідомила про підписання меморандуму про співпрацю в розвитку кар’єри для металургів, передає ПромПолітІнформ. Готова… Продовження…


ArcelorMittal продає частину активів, щоби придбати італійський комбінат

Єврокомісія схвалила купівлю компанією Liberty House Group частини виробничих активів компанії ArcelorMittal в рамках перепрофілювання бізнесу. Інформація про це розміщена на сайті Європейської комісії, повідомляє портал ПромПолітІнформ. ArcelorMittal, зазначається в повідомленні, узяв на себе зобов’язання… Продовження…


Світовий ринок сталі та Україна: хочемо та не можемо

Україна виробляє 1,2% світових обсягів сталі, водночас Китайська Народна Республіка — вже більше половини Упродовж останнього десятиріччя обсяги світового виробництва сталі постійно зростали, сягнувши у 2018 році 1,8 млрд тонн. Більше половини світової металопродукції використовується… Продовження…


Петра Порошенка звинувачують в знятті санкцій з Молдовського метзаводу, що належить близькому до Путіна олігархові

Президент України Петро Порошенко виключив із списку санкцій України Молдовський металургійний завод, який контролює близький до президента РФ Володимира Путіна олігарх Алішер Усманов. Про це написав у блозі в «Українській правді» народний депутат Сергій Лещенко,… Продовження…


Південний ГЗК у березні збільшив випуск концентрату на 5,1%

Південний гірничо-збагачувальний комбінат (Південний ГЗК) у березні збільшив обсяги виробництва залізорудного концентрату на 5,1%, до 1,09 млн т, порівняно з аналогічним періодом роком раніше. Про це повідомлено на сайті підприємства, передає ПромПолітІнформ. Випуск агломерату, навпаки,… Продовження…


Добування кольорових металів в Україні зацікавило інвесторів з ЄС

Добування українських кольорових металів – літію, кобальту, нікелю і марганцевих руд – зацікавило інвесторів з ЄС. Про це заявив глава Державної служби геології і надр Олег Кирилюк, передає ПромПолітІнформ. «Видобуток літію, кобальту, нікелю і марганцевих… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: