У Києві USD 0.38 EUR 23.60
UA | RU
Промполітінформ

ДТЕК шантажує три області відключенням Бурштинської ТЕС

Енергетика 24.11.2019
original-470x260

Бурштинська теплоелектростанція (ТЕС) «ДТЕК Західенерго» з 22 листопада 2019 року оголосила про вимушений простой.

Про це, пише Українська енергетика, в листі до голови Бурштинського міської ради Роксолані Джурі повідомив в.о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Олег Івахів, передає портал ПромПолітІнформ.

«Відокремлений підрозділ «Бурштинська теплова електрична станція» АТ «ДТЕК Західенерго» повідомляє про введення з 22 листопада 2019 вимушеного простою станції як єдиної можливості для запобігання повного припинення діяльності ТЕС», – пише Івахів.

Керівник станції скаржиться, що імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами замістив електроенергію національних ТЕС. А збільшення частки виробництва «дешевої електроенергії вітчизняних АЕС» знизило ціни для ТЕС.

«В окремі дні поточного місяця (ціна на «ринку на добу вперед») знижувалася до рівня 91 коп / кВт-год, що в ринкових цінах на вугілля робить виробництво електроенергії на ТЕС збитковим», – переконує Івахів.

Він вважає, що для усунення негативних чинників, які «загрожують тривалим простоєм ТЕС», потрібно: зупинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, ввести ринок допоміжних послуг (для плати станціям за готовність) і погасити заборгованість ДП «Енергоринок» перед компаніями.

Станції «ДТЕК Західенерго», в тому числі Бурштинська ТЕС, працюють в Бурштинському енергоострові (БУОС) синхронно з енергосистемою Європи. Електроенергія з Росії і Білорусі не має доступу до Бурштинського енергоострова, трейдери можуть імпортувати електроенергію з Словаччини, Польщі, Угорщини та Румунії.

За три місяці роботи нового ринку ціна електроенергії на РДН в Бурштинському енергоострові виросла на 12,5% – з 1698,34 грн / МВт-год до 1911,38 грн / МВт-год. А на внутрішньодобовому  ринку – з 1733,01 грн / МВт-год до 1746,58 грн / МВт-год.

У жовтні 2019 середньозважена ціна на РДН в «Бурштинському острові» зменшилася на 1,86% – до 1875,85 грн / МВт- год, в порівнянні з вереснем, а на ВГС – 3,75% до 1729,25 грн / МВт-год.

За 20 днів листопада середньозважена ціна на РДН зменшилася на 8,4% і становить 1754,37 грн / МВт-год, в порівнянні з 20 днями жовтня, а на ВГС – 37,85% і становить 1186,03 грн / МВт-год . Втім, електроенергія в Бурштинському енергоострові на РДН досі продається на 30% дорожче, ніж на решті території України – по 1754,37 грн / МВт-год.

Бурштинський енергоострів розташований в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Основне джерело живлення – Бурштинська і теплоелектростанції (ДТЕК Західенерго). Енергоострів приєднаний до електромереж країн ЄС і працює синхронно з енергосистемою Європи. З Бурштинського енергоострова Україна експортує електроенергію за кордон.

Інші матеріали розділу Енергетика

Україна та Молдова підписали меморандум про постачання газу

Сьогодні, 13 грудня, Міністерства енергетики та захисту довкілля України та Міністерство енергетики Молдови в Кишиневі підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері безпеки постачання газу. Про це повідомляє прес-служба Міненерго, інформує портал ПромПолітІнформ. «Меморандум закріпив намір двох міністерств… Продовження…


Україна і Польща уклали угоду про розвідку та видобуток газу на Львівщині

Польська компанія PGNiG SA й українська група компаній ERU уклали угоду про розвідку та видобуток природного газу у Львівській області. Про це передає «Європейська правда» з посиланням на повідомлення пресслужби Міністерства закордонних справ Польщі, інформує… Продовження…


Володимир Зеленський підписав останній закон, необхідний для відокремлення ГТС

Президент України Володимир Зелнський підписав закон, яким операція з передачі ГТС України від «Нафтогазу» до нового «Оператора ГТС» звільняється від сплати ПДВ. Цей закон був останнім кроком, необхідним для завершення процесу анбандлінгу «Нафтогазу». Про це… Продовження…


В КМУ анонсували електронні аукціони щодо прав на користування надрами у березні 2020 року

Перші електронні аукціони, на яких здійснюватимуть продаж прав на користування надрами, мають відбутися у березні 2020 року. Про це повідомили у Міністерстві енергетики та захисту довкілля України, інформує портал ПромПолітІнформ. Зазначається, що на електронних торгах… Продовження…


Україна продовжила угоду з Росією на транзит нафти на 10 років

АТ «Укртранснафта» та ПАТ «Транснефть» уклали додаткову угоду до договору про транспортування нафти територією України, яка продовжує його дію на десять років – ‪з 1 січня 2020 року до 1 січня 2030 року. Про це… Продовження…


Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про посилення енергетичної безпеки

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) «Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки». Про це повідомляє прес-центр Офісу президента, інформує портал ПромПолітІнформ. Відповідний указ… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: