Вчора, 24 березня, у Верховній Раді Кабміном зареєстрований оновлений законопроект про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності (№3260).
Про свідчить розміщена на сайті парламенту інформація, повідомляє портал ПромПолітІнформ.
Документ називають «антиколомойським», оскільки він посилює і деталізує процес визначення компенсації екс-власникам банків. Йдеться, в першу чергу, про державний Приватбанк.
Ухвалення такого законопроекту є однією з попередніх умов укладення угоди про нову програму з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
«Міжнародний досвід та напрацьована НБУ правозастосовна практика свідчать про необхідність упорядкувати і деталізувати норми про придбання істотної участі в банках, а також наділити НБУ необхідними інструментами впливу в цій сфері (право вимагати відчуження корпоративних прав в певних випадках, вдосконалення механізму тимчасового позбавлення права голосу)» , – йдеться в пояснювальній записці до документа.
Документ передбачає, що все це підвищить здатність регулятора своєчасно і адекватно вживати заходів у випадках порушення законодавства в процесі придбання або збільшення істотної участі в банку і забезпечить недопущення до управління банками недобросовісних або фінансово неспроможних осіб.
Законопроектом також удосконалюються положення Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо пов’язаних з банком осіб – зміни спрямовані на зменшення можливостей для маніпуляцій з боку банків і збільшення контролю з боку НБУ з метою забезпечення повноти розкриття банками інформації про пов’язаних з ним осіб.



