Кабмін оприлюднив оновлену Програму дій уряду. Вона, зокрема, передбачає розроблення і реалізацію Держпрограми стимулювання економіки на 2020-2022 роки та кредитну підтримку малому та середньому бізнесу. Документ опублікувано на «Урядовому порталі», повідомляє портал PromPolitInform.
Оновлену Програму дій уряду, у порівнянні з попередньою версією, розширено з 10 до 85 сторінок. Програма передбачає подальшу євроінтеграцію, політику щодо окупованих територій, створення умов розвитку для бізнесу.
Ключові напрямки Програми стимулювання економіки: забезпечення адаптивного карантину, стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу, забезпечення зайнятості та державних замовлень, «регуляторна гільйотина», оптимізація податкового навантаження і адміністрування, перезапуск промислового сектору, реформування транспорту та інфраструктури, розвиток міжнародної торгівлі, цифрова трансформація і розвиток IT сектору.
Серед економічних заходів підтримки в умовах пандемії:
перегляд Держбюджету на 2020 рік для посилення соцзахисту населення і підтримки економіки;
розробка і реалізація Держпрограми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків від COVID-19 (2020-2022 роки);
підтримка вітчизняного товаровиробника.
Також передбачене забезпечення щорічної індексації пенсій, спрощення надання допомоги з безробіття.
Крім цього, передбачається розвиток адмінпослуг та їх цифровізація. Так, ланують зробити мінімум 200 держпослуг доступними онлайн, а також досягти показників, щоб 60% українців користувались онлайн-послугами.
Також серед секторів програми – розвиток IT-бізнесу. Зокрема, планують створити доступні інструменти для залучення інвестицій та ввести спеціальний правовий режим діяльності.
Планується отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері телекомунікаційних послуг та поступова інтеграція до Єдиного цифрового ринку ЄС («цифровий безвіз»).
Ще одна ініціатива – розроблення та реалізація державної політики щодо віртуальних активів.
У Кабміні очікують, що заходи з розвитку IT-бізнесу дозволять зробити так, щоб IT-галузь формувала 10% ВВП.