У Києві
UA | RU
Prompolitinform

В Україні перейшли до технологічного етапу запуску нового високошвидкісного інтернету

Зв'язок та IT 23.06.2020
62

Три найбільших мобільних оператори, що раніше отримали ліцензії для запуску високошвидкісного мобільного інтернету – LTE на частотах 900 МГц, перейшли до технологічного етапу проєкту. Про це йдеться в коментарі Укрінформу завсектором із забезпечення діяльності голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Богдани Півень, передає портал PromPolitInform.

«Розпочато турбулентний етап переналаштування операторами мереж, заміни та встановлення нового обладнання, частотних фільтрів базових станцій, переключення каналів, тестування мереж на відсутність перешкод, перевірка параметрів якості зв’язку і нарешті технологічний запуск #LTE900, що реалізує бажання абонентів користуватися інтернетом повсюди: у горах, на дорогах і в селах», – зазначила Півень.

За словами представника НКРЗІ, роботи мають бути повністю завершені до кінця 2020 року.

«Цього літа оператори здійснять обмін радіочастотами у восьми західних областях України та поступово просуватимуться на схід України, а до кінця 2020 року роботи мають бути повністю завершені», – зазначила вона.

Як повідомлялось, проєкт із запуску LTE на частотах 900 МГц стартував улітку 2018 року. Основна робота за проєктом у 2018-2019 роках полягала у пошуку варіантів добровільного обміну каналами між операторами та детального покрокового алгоритму всіх процесів. Після переговорного процесу між операторами Kyivstar, Vodafone, lifecell, Інтертелеком було досягнуто компромісу. Складність полягала в обмеженій кількості наднизьких частот, які при цьому були нерівномірно розподілені між операторами. А також у відсутності в чинному законодавстві механізмів спонукання операторів до ефективнішого використання обмеженого радіочастотного ресурсу, необхідності враховувати дислокацію засобів зв’язку Збройних сил України тощо.

Наразі базові станції операторів працюють здебільшого у діапазоні 1800 МГц. Але вже у липні вони почнуть розгортання мереж 4G у діапазоні 900 МГц. Це дозволить покривати однією базовою станцією більшу територію.

Як відомо, згідно з указом Президента України Володимира Зеленського, що був підписаний у липні 2019 року та спрямований на вирішення проблеми цифрової нерівності, розроблено план дій із запуску 4G на зайнятих сьогодні радіочастотних смугах. Уряд погодив перерозподіл радіочастотного спектра 800-900 МГц між чотирма національними операторами України. Зараз він використовується для стандартів CDMA-800 і GSM-900. Але вже найближчим часом оператори почнуть впроваджувати в цьому спектрі зв’язок нового покоління.

За цим указом національним операторам зв’язку необхідно звільнити такі діапазони: 790-862 МГц, 880-915 МГц і 925-960 МГц. Також від операторів вимагається здійснити рефармінг радіочастотного ресурсу в діапазоні 824-960 МГц. Свої частки потрібно здати регулятору для перерозподілу. Після процесу рефармінгу регулятор видасть нові ліцензії на 4G.

29 жовтня 2019 року було досягнуто домовленості щодо перерозподілу частот 900-го діапазону таким чином, щоб на них можна було швидко розгорнути 4G та впровадити технологічну нейтральність у діапазонах 900 МГц, 1800 МГц, 2100 МГц і 2600 МГц.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Мінцифри розробило технічні вимоги для системи «еАкцизу»

Міністерство цифрової трансформації розробило технічні вимоги для створення системи обігу алкогольних і тютюнових виробів. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, передає портал PromPolitInform. «Активно працюємо над упровадженням «еАкцизу». Розробили та опублікували технічні вимоги для створення системи… Продовження…


Оптична мережа «Укртелекому» уже сягнула 80 тисяч кілометрів, 11 тисяч з яких побудовано за час війни

За час повномасштабної війни у 2022-2023 роках «Укртелеком» побудував 11 тисяч кілометрів оптичних ліній. До оптичної мережі підключено сотні медичних та освітніх закладів та сотні тисяч домогосподарств. Про це повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на повідомлення компанії. Розширення оптичної… Продовження…


Комп’ютери Сил оборони намагаються атакувати хакери – Держспецзв’язку

Вороже кіберугруповання намагається отримати доступ до комп’ютерів українських військовослужбовців з метою викрадення документів. Це може статися за допомогою месенджера Signal. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, інформує портал PromPolitInform. У відомстві зазначають,… Продовження…


Спрощується документообіг. «Дія» спільно з НБУ запроваджує процес мультишерингу документів

Україна робить крок вперед у спрощенні бюрократичних процесів завдяки новій функції мультишерингу в застосунку «Дія». Інновація дозволить громадянам ділитися не лише цифровими копіями документів, а й довідками про доходи за допомогою кількох кліків. Про це… Продовження…


Кабмін схвалив концепцію держпрограми з використання ШІ в галузях економіки

Уряд схвалив концепцію Державної цільової науково-технічної програми з використання технологій штучного інтелекту в пріоритетних галузях економіки на період до 2026 року. Як передає портал PromPolitInform, про це в Телеграмі повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді України… Продовження…


Британія розглядає можливість відправки Україні прототипа лазерної зброї, – Грант Шеппс

Прототип лазерної зброї DragonFire, який створено для знищення повітряних цілей, можуть відправити до України. Велика Британія наразі вивчає таку можливість. Про це, передає Цензор.НЕТ із посиланням на The Telegraph, заявив міністр оборони Грант Шеппс, повідомляє портал PromPolitInform. Так,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: