У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Три українські фармкомпанії увійшли до світового рейтингу фарми

Рейтинги 04.11.2020
medicuna_tabletka

Три українські фармацевтичні підприємства увійшли до міжнародного рейтингу найбільших фармкомпаній світу «The Pharma 1000» за версією консалтингової фірми Torreya Capital LLC (США). Про це повідомляє Цензор.НЕТ, передає портал PromPolitInform.

Українські заводи оцінили в 1,6 млрд дол., що приблизно вдвічі менше за вартість угорської компанії Gedeon Richter та у 2,5 раза – польської Polpharma.

Зокрема, один представник України – «Фармак» увійшов до списку найбільших фармвиробників Східної Європи, посівши 14 позицію із 18-ти. Його оцінили в 756 млн дол. У глобальному рейтингу це підприємство розташовується на 659 місці. За підсумками 2019 року компанія посідала 529 рядок. Падіння відбулося через глобальне зростання частки біофарми, яка проводить дослідження на основі великих молекул, за рахунок компаній, орієнтованих на малі молекули.

Другий за вартістю український виробник – Arterium розташовується на 838 позиції з оціночною вартістю 483 млн дол.

Третім представником України стала компанія «Дарниця», яка, за даними дослідження, коштує 360 млн дол. У 2019 році ці два підприємства не брали участі в рейтингу.

Водночас експерти вважають, що дані мають умовний характер. «Ймовірно, що рейтинг за критерієм вартості фармацевтичних компаній формується на основі публічної інформації. Але для застосування, наприклад, методів дохідного підходу недостатньо однієї звітності, а розрахунок вартості на підставі тільки звітності дуже приблизний», – пояснила директорка компанії з оцінки активів «Канзас ріал естейт» Людмила Клоченок.

У інших опитаних експертів є питання до інформації щодо українського бізнесу. Наприклад, як оцінювали групу Arterium, до якої входять кілька окремих підприємств, і «Дарницю», щодо яких не вказані показники чистого прибутку або EBITDA. Є невідповідність у представлених даних, наприклад, у співвідношенні вартості компаній та їхнього доходу: якщо у «Фармак» цей показник дорівнює 3,2, то у двох інших 3,6. Логічно припустити, що або занижена вартість одного підприємства, або завищена двох інших, зазначив один зі співрозмовників. За представленими даними можна визначити мультиплікатор до EBITDA, який використовується для оцінки. Він дорівнює 14 за середнього значення по галузі 10, що свідчить про інвестиційну привабливість, на думку дослідників, української фармацевтики, де темпи зростання вищі за середньоєвропейські.

Водночас фахівці сумніваються, що українські фармпідприємства можна продати за заявленою вартістю, так як «оцінка видається завищеною, з урахуванням ризиків». «За останні роки у нас закрилися 100 банків – хто захоче вкладати в державу, де люди бояться розміщувати депозити?» – запитує ексглава Фонду державного майна України Олександр Бондар.

«Через обмеженість і високу конкуренцію на українському ринку медпрепаратів, де частка однієї компанії в 10% – це практично недосяжна мета, єдина можливість наростити продажі полягає в розвитку експорту. Але пандемія супроводжується спадом економіки, проблемами із сировиною і порушеннями логістичних ланцюжків.

Окремі країни закрилися для України. Є високі бар’єри виходу на високоприбуткові ринки. Тому купувати активи у нас готові завжди, але зі значним дисконтом», – пояснив він.

Експерт навів приклад спиртових заводів, попит на які високий, як і на фарму, але які продаються менш ніж за 2 млн дол. за об’єкт.

Керівники українських фармпідприємств раніше вже озвучували вартість своїх активів.

«Фармак» оцінбється від 850 млн до 1 млрд дол.

За «Дарницю» незалежні експерти давали понад 400 млн дол., а власники були готові розглянути пропозиції про продаж бізнесу більш ніж за 700 млн дол.

Інші матеріали розділу Рейтинги

Україна у лютому посіла друге місце за обсягами експорту катанки до США

Імпорт катанки в США в лютому 2024 року становив 75 315 тонн, що на 5,5% менше, ніж у січні, але на 7,3% більше, ніж у лютому 2023 року. Як пише Мінпром, про це повідомляє портал… Продовження…


Київ найбільше витрачає коштів на допомогу ЗСУ. Скільки спрямовують обласні центри

Обласні центри України у 2023 році спрямували на допомогу ЗСУ 19,5 млрд грн. Майже половину з них — 9 мільярдів — виділили з бюджету Києва. Про це йдеться в опублікованому Комітетом виборців України рейтингу, повідомляє портал PromPolitInform. У Комітеті проаналізували дані щодо бюджетних видатків обласних центрів та міста Києва на сили… Продовження…


Опубліковано рейтинг найкращих платників податків серед мереж АЗК: лідер втричі випереджає найближчого конкурента

Згідно опублікованого рейтингу, абсолютним лідером зі сплати операційних податків є компанія ОККО. Компанія ОККО більш ніж втричі випереджає інші паливні мережі з уплати операційних податків. А крім того, підтримує військових, безкоштовно пригощаючи їх кавою та… Продовження…


ДТЕК увійшов до рейтингу найкращих роботодавців для ветеранів

Наразі майже 4 500 співробітників ДТЕК захищають Україну в лавах ЗСУ. За створення умов для повернення ветеранів на роботу ДТЕК увійшов до рейтингу найкращих роботодавців України. Про це інформує ТСН, повідомляє портал PromPolitInform. ДТЕК увійшов у рейтинг… Продовження…


Внесок бізнесу. Скільки найбільші українські компанії задонатили на ЗСУ та гуманітарні потреби за час війни

Понад 50 приватних компаній та бізнес-груп надали NV Бізнес дані про суми військової і гуманітарної допомоги з моменту повномасштабного російського вторгнення. Вони виділили на ці потреби близько 48 млрд грн Найбільше коштів на допомогу ЗСУ та на гуманітарні потреби з моменту… Продовження…


Український фільм «20 днів у Маріуполі» отримав престижну кінонагороду в США

Український фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова отримав нагороду Гільдії режисерів Америки (DGA Awards). Про це, передає Укрінформ, повідомляється на офіційному сайті премії, інформує портал PromPolitInform. Стрічка відзначена нагородою в категорії «Найкраща режисура – Документальний фільм»…. Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: