Міністерство охорони здоров’я рекомендуватиме релігійним закладам дотримуватися рекомендацій для безпечного святкування Великодня в умовах карантину. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє портал PrоmPolitInform з посиланням на Слово і Діло.
Зокрема, МОЗ рекомендує храмам на Великдень:
заохочувати богослужіння для вірян у режимі онлайн,
збільшити кількість сесій благословення і зменшити їх тривалість,
зафіксувати вхідні двері/блоки на територію і в приміщення храмів у відкритому стані,
встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів і забезпечити дотримання дистанції між парафіянами на вулиці не менше 1,5 метра,
рекомендувати відвідувати обряд благословення і освячення їжі тільки 1 особі з сім’ї.
Також Ляшко нагадав рекомендації до українців: літнім людям, людям з хронічними захворюваннями утриматися від відвідування храмів, краще освятити святковий кошик біля храму; утриматися від святкових відвідувань родичів і друзів; на освячення до храму краще, щоб відправився тільки хтось один із родини.
