ГЗК олігархів отримали 42,7 млрд грн прибутку, але до бюджету сплатили лише 3,9 млрд грн ренти. Про це повідомили у Телеграм-каналі «Монополіст», інформує портал PrоmPolitInform.
Минулого року гірничо-збагачувальні комбінати України отримали 42,7 млрд грн чистого прибутку. Своїм акціонерам вони виплатили майже 41 млрд грн дивідендів з прибутку за попередні роки, не тільки за 2020 рік.
Водночас до державного бюджету, за даними Податкової, ГЗК сплатили 3,9 млрд грн ренти на видобуток залізної руди. Протягом 2020 року ціни на залізну руду в Китаї, який є ключовим споживачем української руди, зросли з $80/т – до $170/т. Однак більш як двократний ріст цін на сировину ніяк не вплинув на обсяги сплати ренти до бюджету.
Порівняно з 2019 роком ГЗК в 2020 сплатили ренти на 600 млн грн більше. Незначне зростання пов’язано зі збільшенням на початку 2020 року ставки ренти на видобуток залізної руди (законом №1210) з 8% до 11% та 12% – якщо ціна руди перевищить $70/тонна.
Але роль грають не стільки ставки ренти, як база оподаткування, з якої вони вираховуються. Тоді, на початку 2020, олігархи пролобіювали базу оподаткування – собівартість видобутку, замість ринкової ціни. І воно того вартувало – адже сьогодні тонна руди з вмістом заліза 62% коштує $215, однак до бюджету вони сплачують лише $3 ренти.
У Верховній раді зареєстровано законопроект про внесення змін до ПК, яким встановлюються нові ставки ренти і змінюється база оподаткування рентою на видобуток руди: з собівартості – на ринкову ціну на руду з вмістом заліза – 62%, згідно індексу FE CFR China інформагентства Platts.
60% видобутку руди в Україні контролює Метнівест Ахметова-Новинського, ще третину – Ferrexpo Костянтина Жеваго.
Інші матеріали розділу Фінанси
Довоєнна капіталізація постраждалих та знищених активів компанії System Capital Management (SCM) становила 20 млрд. доларів. Про це, передають Українськi Новини, власник SCM бізнесмен Рінат Ахметов сказав в інтерв’ю телеканалу Rai (Італія), інформує портал PrоmPolitInform. «Після… Продовження…
У разі, якщо війна триватиме понад три-чотири місяці, будуть потрібні хворобливі заходи, які передбачають значне підвищення податків та різке скорочення витрат. Про це, як інформує Соцпортал, заявив міністр фінансів України Сергій Марченко у коментарі виданню… Продовження…
Процентні ставки за новими кредитами банків для населення в квітні 2022 року в національній валюті становили 26,5% річних. Це вище, ніж у березні (20,6%), проте значно нижче, ніж наприкінці минулого року (32,0%). Про це пише… Продовження…
27 квітня відбулося перше погашення за військовими облігаціями внутрішньої позики. Про це повідомив Національний банк, інформує портал PrоmPolitInform. Так, близько тисячі юридичних та фізичних осіб отримали 3,3 млрд грн. Частина з цих коштів повторно вкладена у… Продовження…
Міністерство фінансів 26 квітня розміщуватиме військові облігації у гривні. Про це, як передають Українські Новини, йдеться у повідомленні Мінфіну, повідомляє портал PrоmPolitInform. Мінфін розміщуватиме папери з терміном обігу 91 день, 189 днів та 420 днів…. Продовження…
Сьогодні, 21 квітня, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7299 про внесення змін до закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Про це інформує ТСН, повідомляє портал PrоmPolitInform. Зокрема, передбачається збільшити на 200 млрд грн… Продовження…