Відбулося перше погашення за військовими облігаціями

Фінанси 04.05.2022 / автор:
Відбулося перше погашення за військовими облігаціями

27 квітня відбулося перше погашення за військовими облігаціями внутрішньої позики. Про це повідомив Національний банк, інформує портал PrоmPolitInform.

Так, близько тисячі юридичних та фізичних осіб отримали 3,3 млрд грн.

Частина з цих коштів повторно вкладена у нові військові ОВДП для подальшої підтримки України.

Із початку повномасштабного нападу Росії на Україну Міністерство фінансів провело 23 аукціони з продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 50 млрд грн, $93,8 млн та 176,5 млн євро.

Найбільший портфель військових ОВДП сконцентрований серед банків – первинних дилерів.

Кількість роздрібних вкладників – близько 11 800. Обсяг вкладень українських громадян та бізнесу у цінні папери станом на 2 травня становить близько 3,5 млрд грн, $38,3 млн та 25,4 млн євро, а нерезидентів – понад 66 млн грн.