У США вивели на орбіту Землі наносупутник PolyITAN-HP-30, створений до 30-річчя Незалежності України фахівцями КПІ ім. Ігоря Сікорського. Пряма трансляція запуску, передає Укрінформ, велася на ютюб-каналі КПІ, повідомляє портал PrоmPolitInform.
Запуск відбувся о 16:55 за київським часом з мису Канаверал за допомогою ракети-носія Falcon-9 компанії SpaceX.
Як повідомляв Укрінформ, наносупутник PolyITAN-HP-30 створили вчені Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» виключно за рахунок бюджетних коштів, що надаються МОН у рамках реалізації відповідних проектів-переможців конкурсів наукових досліджень та розробок та договору базового фінансування.
Після виведення на заплановану орбіту наносупутник забезпечить реалізацію наукового експерименту дослідження ефективності функціонування теплових труб різних конструкцій як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.
