У чверті українців можуть розвинутись важкі психічні розлади через майже рік повномасштабної війни Росії. Про це, пише Голос Америки, заявив спеціальний радник Всесвітньої організації охорони здоров’я Мішель Казачкін, інформує портал PrоmPolitInform.
Французький лікар і дипломат, заявив, що війна Росії в Україні не лише призвела до нестачі медичних засобів і лікарського персоналу, але й створила серйозну загрозу психічному здоров’ю. Казачкін нещодавно відвідав Дніпро й розповів, що бачив десятки військовослужбовців, госпіталізованих із «гострою і трагічною тривогою, депресією та психічними розладами».
«Психічне здоров’я стає основною проблемою охорони здоров’я в Україні, – сказав лікар. – Війна та її наслідки призвели до збільшення вживання дозволених й заборонених психоактивних речовин».
Казачкін також очікує, що криза охорони здоров’я пошириться й на інші країни Східної Європи та Центральної Азії, чия економіка тісно пов’язана із російською, що переживає економічний спад через санкції Заходу за агресію проти України.
Торік перша леді України Олена Зеленська під час звернення на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я заявила, що наслідки російської повномасштабної агресії на психічне здоров’я українців можуть тривати роками й десятиліттями.
Зокрема гостру травму війни можуть переживати діти. На сайті президента України вже зареєстрована петиція про надання неповнолітнім статусу «діти війни», щоб вони могли отримати низку державних соціальних гарантій.
При цьому як заявив верховний комісар Управління ООН у справах біженців, Росія порушує «основоположні принципи» захисту прав дітей під час війни, видаючи українським дітям російські паспорти та віддаючи їх на усиновлення.
Також однією із серйозних проблем після закінчення війни в Україні може бути зростання випадків домашнього насильства з боку демобілізованих.
Але деякі експерти в Україні заявляли раніше Голосу Америки, що в українців є можливість подолати колективну психологічну травму, щоб вона не переросла в умовний колективний посттравматичний стресовий розлад, зокрема завдяки роботі із фахівцями.
Інші матеріали розділу Суспільство
Видобуток корисних копалин, кування чавуну та керування важким обладнанням – це лише невелика частина робіт, які українським жінкам раніше не дозволяли виконувати, а зараз вони змушені цим займатись, оскільки чоловіків мобілізували на війну Поки українські… Продовження…
У Дніпрі з-під завалів ветеринарної клініки дістали ще одного загиблого внаслідок ракетного удару. Про це, пише Укрінформ, повідомив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, передає портал PromPolitInform. «З-під завалів будівлі ветклініки, яку також понівечив ворог, дістали… Продовження…
15 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів Чернівецької області ухвалили рішення щодо запровадження з нового навчального року міжнародних навчальних програм Junior Achievement. Учні цих закладів здобуватимуть знання та практичні навички підприємництва за програмами «Компанія» та… Продовження…
Саме вона представлятиме нашу країну на європейському фестивалі молодіжного підприємництва Gen-E у Туреччині 26 травня о 10.00 у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочнеться Національний відбір кращої учнівської міні-компанії, яка у липні представлятиме Україну та… Продовження…
Ветеран прийшов до Меморіалу Вічної Слави вшанувати пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Ветеран Олександр Іванович, 1926 року народження, 9 травня прийшов у Києві до Меморіалу Вічної Слави вшанувати загиблих у Другій світовій війні і назвав… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський у понеділок заявив, що подав до парламенту законопроєкт, який офіційно оголошує 8 травня Днем пам’яті та перемоги, натомість 9 травня стане Днем Європи. Про це пише BBC news Украина, передає портал… Продовження…