Що найбільше постраждало в Україні після вторгнення РФ: звіт Світового банку

Аналітика 23.03.2023 / автор:
Що найбільше постраждало в Україні після вторгнення РФ: звіт Світового банку

Війна в Україні має широкомасштабні макроекономічні та соціальні наслідки. ВВП країни у 2022 році скоротився на 29,2%, загинуло 9655 мирних жителів, зокрема 461 дитина. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Світового банку, передає портал PrоmPolitInform.

«Війна призвела до значних втрат робочих місць та доходів у приватному секторі, втрати купівельної спроможності та втрати активів серед українців, особливо найбільш уразливих», – йдеться у звіті.

Зазначається, що загальні потреби в реконструкції та відновленні України оцінюються приблизно в 411 мільярдів доларів. Секторами з найвищими передбачуваними потребами для суспільства є транспорт (22%), відновлення житла (17%), енергетика (11%), соціальний захист та засоби для існування (10%), управління вибухонебезпечними предметами (9%) та сільське господарство (7%).

Найбільш постраждалими галузями є:

житловий сектор 38%;

транспорт 26%;

енергетика 8%;

торговельна промисловість 8%;

сільське господарство 7%.

Найбільш постраждалими областями є Донецька, Харківська, Луганська, Запорізька, Київська та Херсонська. У Світовому банку зазначають, що втрати в одному секторі перетинаються із втратами в інших секторах економіки. Терміни покриття цих потреб залежатимуть від фінансування, а також від поглинаючої спроможності українського бюджету.

«Скорочення сільськогосподарського виробництва впливає на потреби у транспорті, а відключення електроенергії впливає на торгівлю і промисловість у районах, які інакше постраждали від війни. До даних про загальні втрати не включено втрату доходів домогосподарств у розмірі 61,5 млрд доларів», – додали у звіті.

Раніше Світовий банк заявив, що відновлення економіки України коштуватиме 411 млрд доларів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, наразі потреби України на відбудову зросли до 411 млрд доларів. Водночас сума завданої шкоди не включає дані про втрати на тимчасово окупованих територіях.