У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Російські пропагандисти вимушено змінюють наративи про НАТО у Криму

Аналітика 18.04.2023
нато в криму

Представники «Кримськотатарського Ресурсного Центру» повідомили про зміну акцентів у російській пропаганді у тимчасово окупованому Криму.

«Кримськотатарський Ресурсний Центр» постійно відстежує поширення російської пропаганди в тимчасово окупованому Криму, та зафіксував зміну акцентів у риториці та дезінформації, пов’язаної з оцінкою ролі НАТО, від початку 2023 року. Про це, інформує Детектор медіа, повідомив голова правління організації Ескендер Барієв, передає портал PrоmPolitInform.

Перший із таких зводиться до того, що «НАТО планує знищити Росію руками України».

«Раніше інтенсивно поширювали російські фейки, що Росія була змушена розпочати так звану «спеціалньу воєнну операцію» в Україні, щоб не допустити реалізації планів НАТО з перетворення України на територію з базами Альянсу. Тепер російські медіа, телеграм-канали й експерти заявляють, що ціллю НАТО є знищити всю Росію руками України», — повідомив Ескендер Барієв.

За його словами, стає помітною тенденція, що російські пропагандисти змушені у своїх наративах визнавати суб’єктність Української держави.

«Це також робиться для того, щоб надати так званій «спеціалньій військовій операції» ознак народної священної війни, і спонукати громадян РФ вступати до Збройних сил РФ або інших мілітарних формувань», — додав він.

Також, за словами Ескендера Барієва, активно поширюється наратив про те, що «Збройні сили України ведуть боротьбу виключно в інтересах НАТО».

Ще один шкідливий російський пропагандистський наратив, який в останні місяці активно поширюють в інформаційному просторі тимчасово окупованого Криму, — про те, що «український народ став жертвою політики НАТО». «Таким чином керівництво РФ хоче перекласти провини за свої злочини на Альянс, та намагається переконати частину українців, що у цій війні винувате НАТО, і що це Альянс спровокував Росію. Пропагандисти сподіваються, що українці повірять у нісенітницю про те, що ЗСУ воюють за чужі інтереси, жертви були марними, а треба було домовлятися», — сказав експерт.

На думку представників «Кримськотатарського Ресурсного Центру», це свідчить, що РФ сподівається, що кримчани, родичі і друзі яких живуть на неокупованих територіях України, повірять у цю брехню, і будуть нав’язувати шкідливий наратив своїм рідним і близьким у материковій частині нашої держави.

За словами Ескендера Барієва, це робиться для того, щоб люди почали вимагати від президента та уряду почати переговори з Росією, при чому без посередництва західних країн.

Він уточнив, що російські пропагандисти зосереджені на тому, щоб породити в українському суспільстві недовіру до НАТО.

«Вони хочуть, щоб з’явилися різні погляди на усі ці процеси. Мовляв, це не ваша війна, а війна НАТО, а ви, українці, є просто інструментом у ній, — вважає Ескендер Барієв. — Про це потрібно говорити, бо зараз РФ, хоч і не показує цього, зацікавлена у так званих мирних перемовинах, щоб мати час накопичити засоби, укріпитися і продовжити війну проти нашої держави».

За інформацією менеджера «Кримськотатарського Ресурсного Центру» Сергія Пархоменка, згадані наративи активно циркулюють, як у медіа в тимчасово окупованому Криму, так і в каналах Telegram.

Сергій Пархоменко додав, що зміна російських пропагандистських нативів щодо НАТО відбувається не лише для того, щоб спробувати деморалізувати українське суспільство, але й через те, що з попередніми наративами в РФ отримали «провальну ситуацію по мобілізації до збройних сил і мілітарних формувань».

Інші матеріали розділу Аналітика

Центр протидії дезінформації оприлюднив добірку фейків від Росії за 31 травня

Центр протидії дезінформації опублікував добірку фейків, які російський ворог продукував 31 травня. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації, передає портал PromPolitInform. За версією ЦПД при РНБО України, 31 травня росіяни запустили три великих обмани. Дезінформація: «США… Продовження…


«Війна в Україні інсценована» – стверджує ворожа пропаганда

Твердження, що війна в Україні інсценована, поширювалося в американському сегменті Facebook і Twitter. Як доказ так званого інсценування, автори дописів публікували відео, на яких озброєні люди у військовій формі з жовтими стрічками на руках заходять… Продовження…


«Супербактерії» ЗСУ та погрози Південній Кореї — роспропаганда продовжує вигадувати фейки

Центр протидії дезінформації при РНБО України, як повідомляє портал PrоmPolitInform, протягом 19 квітня виявив маніпуляції та дезінформацію, які поширювали російські пропагандисти. Маніпуляція! Коментуючи можливе постачання озброєння Південною Кореєю заступник керівника радбезу рф д. медведєв заявив: «Цікаво, що… Продовження…


Йдеться про еліту: озвучено неймовірну цифру втрат спецназу РФ в Україні

На війні в Україні втрати деяких бригад російського спецназу сягнули 95% особового складу. Для того, щоб їх поповнити знадобиться близько 10 років. Про це, пише Апостроф, повідомляє видання The Washington Post, передає портал PrоmPolitInform. Відповідно до «секретних» документів… Продовження…


Як російська пропаганда використовує тактику героїзації

Про те, які методи застосовує роспропаганда для впливу на свідомість і поведінку громадян рф, спрямовані на підтримку і виправдання своїх агресивних планів, розповідає Детектор медіа, повідомляє портал PrоmPolitInform. Сьогодні йтиметься про тактику героїзації. Тактика героїзації… Продовження…


Болючий удар для Путіна. Atlantic Council пояснила, чому Росія скасовує паради на 9 травня

Усім нам відомо, що у Росії надзвичайно важливим є День перемоги, який відзначають 9 травня. Але останніми днями стало відомо, що країна скасовує паради на честь свята у низці регіонів. Аналітики вивчили ситуацію та дійшли… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: