Готовність до контрнаступу прокоментував Президент України Володимир Зеленський.
Українські військові готові до контрнаступу «з точки зору мотивації та комплектування бригад». Однак надійшла ще не вся техніка, зокрема броньована. Тому ЗСУ потребують ще «деяких речей», бо озброєння надходить партіями. Про це, як пише Ракурс, Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю BBC, повідомляє портал PromPolitInform.
«З тим, що ми маємо, ми можемо йти вперед і бути успішними. Але ми втратимо багато людей. Я думаю, що це неприйнятно. Тож нам потрібно почекати, нам ще потрібно трохи часу», — зазначив глава держави.
Зеленський також наголосив, що партнери не можуть тиснути з початком контрнаступу, бо вони партнери, а не власники. За словами лідера, «дата наступальних дій мотивує нас самих».
«Вони можуть консолідувати свої сили, давати консультації Україні, допомагати, пропонувати будь-що. По-перше, ми всі вільні й відкриті, і кожен має право і свободу на те, щоб запропонувати свою допомогу чи ні, свої думки тощо. Але не тиснути з цим, тому що війна йде у нас. І не можна змушувати Україну відступити від своїх якихось цінностей, інтересів. Не можна змусити Україну просто віддати територію», — додав він.
Президент також заявив, що не можна з упевненістю говорити, що контрнаступ ЗСУ повністю відновить суверенітет України. Силам оборони необхідно йти вперед та не допустити замороження конфлікту й повторення мінських угод.
Глава держави допустив, що у разі недостатньо вагомих успіхів контрнаступу деякі країни можуть тиснути на Київ та схиляти до переговорів з москвою, однак жодна з них не має права змушувати Україну поступитись територією.
Також Зеленський не виключає, що вибори президента в США можуть вплинути на ситуацію з допомогою Україні. Однак він упевнений, що двопартійна підтримка України має залишитись.
Крім того, президент спростував причетність атаки дронів на кремль. Цей інцидент він вважає «вигаданою історією», таким чином рф хоче знайти виправдання ударам по цивільних в Україні.
Зеленський також розповів, чому Україна приховує свої втрати на фронті. Зазначив, що таке рішення було ухвалене військово-політичним керівництвом країни. Інформацію триматимуть у секреті й надалі.
Інші матеріали розділу Політика
В адміністрації США вважають, що разом із союзниками й партнерами добре забезпечили Україну військовою допомогою для проведення контрнаступу. З відповідною заявою, передає Укрінформ, виступив у п’ятницю під час онлайн-брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон… Продовження…
Міністерство оборони США оголосило про виділення Україні нового пакету військової допомоги для захисту від держави-агресора Росії. Про це, пише Українські новини, сказано у повідомленні на сайті Білого дому у середу, 31 травня, передає портал PromPolitInform. «Безпековий пакет… Продовження…
У День міста української столиці російська армія атакувала Київ безпілотниками. Посли Європейського Союзу та Великої Британії відреагували на удар російської федерації. Про це пише Рубрика, посилаючись на Twitter посла Британії Мелінди Сіммонс та посла Євросоюзу Матті Маасікас, повідомляє… Продовження…
Західні союзники України провели чергову зустріч у форматі «Рамштайн». На цей раз засідання проходило в онлайн-режимі. Підсумки дванадцятого «Рамштайну» підбила РБК-Україна, повідомляє портал PromPolitInform. Фокус на небі Традиційно зустріч відкривав міністр оборони США Ллойд Остін…. Продовження…
Дмитро Кулеба в Ефіопії зустрівся з лідерами Африканського союзу. Під час турне континентом український міністр налагоджував системну співпрацю з країнами Африки. Історичний візит відбувся напередодні Дня Африки, який відзначається 25 травня. В Ефіопії Кулеба зустрівся… Продовження…
Президент України підсумував візит до Японії у своєму вечірньому зверненні. В Японії, у Хіросімі, Україна була справді почесним учасником роботи «Великої сімки», а українська тематика – центральною. Про це, інформує ТСН, заявив у своєму зверненні 21… Продовження…