Українців зараз найбільше лякають високі ціни, втрата джерел доходу та зростання комунальних тарифів. При цьому ракетні обстріли та можливий ядерний удар викликають побоювання у меншого числа респондентів. Про це, інформує БізнесUA, свідчать результати дослідження компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп», проведеного на замовлення Українського інституту майбутнього, повідомляє портал PromPolitInform.
«У процесі опитування респондентам було запропоновано обрати до трьох найбільш актуальних проблем для них особисто на даний час. Серед переліку проблем не було надано варіант «повномасштабне вторгнення в цілому», ця проблема є прогнозовано найбільш актуальною за результатами попередніх досліджень. Однак в переліку проблем були надані проблеми, які є наслідками повномасштабного вторгнення, або мають прямий з ним зв’язок», — йдеться у дослідженні.
За результатами опитування, топ актуальних проблем сьогодення, на думку респондентів, складається наступним чином:
високі ціни — 51%;
відсутність стабільності / впевненості в завтрашньому дні – 50%;
низькі доходи — 37%;
відсутність фізичної безпеки через обстріли (ракети, дрони тощо) — 34%;
високі тарифи на комунальні послуги — 33%;
неможливість будувати плани — 30%.
«Варто зазначити, що проблеми, пов’язані з фінансовими питаннями, а також відчуттям стабільності / впевненості у майбутньому, виявилися більш значущими для учасників опитування, ніж питання фізичної безпеки», — прокоментували дослідники.
Основні страхи та побоювання
Основні страхи та побоювання опитаних громадян корелюються з актуальними проблемами. Так, серед основних страхів зафіксовано:
подальше непомірне зростання цін (38%),
зменшення доходу / втрата джерел доходу (36%),
суттєве зростання комунальних тарифів (30%).
Також зафіксовано страхи щодо можливих блекаутів (30%), погіршення фізичного здоров’я (29%), постійних обстрілів (28%) та ядерного удару / ядерної війни (28%). Досить високі показники щодо страхів та побоювань мають і падіння економіки (27%), вибух на Запорізькій АЕС (27%), масштабний контрнаступ рф (26%), погіршення психічного здоров’я (24%).
Дослідники зазначили, що в процесі опитування важливим було зафіксувати найбільші страхи та побоювання респондентів щодо найближчого майбутнього.
«Думки учасників розділилися, однак, з невеликим відривом, лідерами зафіксовано наступні події / ситуації, які викликають найбільші страхи та побоювання: зменшення доходу, втрата джерел доходу (17%), ядерний удар / ядерна війна (17%), подальше непомірне зростання цін (16%) та вибух на Запорізькій АЕС (14%)», — йдеться у дослідженні.
Інші матеріали розділу Аналітика
Як змінився ринок праці через війну і що відбувається із зарплатами Велика війна призвела до скорочень та зниження зарплат у більшості сфер. Однак на ринку праці все ж спостерігаються позитивні тенденції. Загальна кількість вакансій відновилася… Продовження…
Центр протидії дезінформації опублікував добірку фейків, які ворог продукував 22 вересня. Про це повідомляє портал PromPolitInform. За версією ЦПД при РНБО України, 21 вересня росіяни запустили три великих обмани. Маніпуляція: «ЗСУ фокусують зусилля на Чорноморському флоті: вивезення… Продовження…
Російські ресурси поширюють відео, на якому нібито український чиновник із Сумської області втік до РФ та розповідає про те, що ЗСУ готують провокації на кордоні. Про це повідомляє ОК «Північ», інформує портал PromPolitInform. Як розповідає нібито український… Продовження…
Кремлівські фейкороби запустили черговий виток пропаганди з метою підживити серед українців сумнів щодо доцільності продовжувати боротьбу із загарбниками Росії та звільняти тимчасово окуповані території України. Про це пише «Інформаційний навігатор» із посиланням на Центр стратегічних… Продовження…
Центр протидії дезінформації опублікував добірку фейків, які ворог продукував 7 вересня. Про це повідомляє Еспресо.TV, інформує портал PromPolitInform. За версією ЦПД при РНБО України, 7 вересня росіяни запустили три великих обмани. Дезінформація: Колишній прем’єр-міністр України М. Азаров в… Продовження…
Група «Інформаційний спротив» продовжує відслідковувати поширення російською федерацією фейкових повідомлень про війну проти України та спростовувати їх. У рамках щотижневої рубрики публікується нова підбірка фейків, які російська пропаганда поширювала у інформаційному полі протягом минулого тижня. Про це… Продовження…