Як змінився ринок праці через війну і що відбувається із зарплатами
Велика війна призвела до скорочень та зниження зарплат у більшості сфер. Однак на ринку праці все ж спостерігаються позитивні тенденції. Загальна кількість вакансій відновилася на 85% порівняно з попередніми показниками до війни. Як інформує Соцпортал, про це повідомляє OLX Робота, передає портал PromPolitInform.
Чи є вакансії?
У липні 2023 року кількість пропозицій про роботу зросла на 21% у порівнянні з 2021 роком. Це обумовлено різким попитом на робітничі спеціальності та скороченням населення України, що ставить роботодавців перед викликом дефіциту робочих рук.
Якою є зарплата?
За даними Пенсійного фонду, середня заробітна плата за І квартал 2023 року становить 13 423 грн, а мінімальна оплата праці залишається на рівні 6700 гривень, хоча розглядається її підвищення.
За даними OLX Робота, у 2023 році середня зарплата в Україні склала 18 914 грн. Для порівняння, у 2021 році вона була 15 256 грн.
Однак важливо враховувати зміни курсу гривні та зростання цін, які суттєво вплинули на реальний дохід.
На які сфери війна вплинула найбільше?
Вплив війни особливо відчутний серед керівників і високооплачуваних фахівців корпоративного сектору, де оптимізували витрати компаній та зменшили заробітну плату. Професії зі сфери культури і розваг теж постраждали.
Агресія Росії вплинула на сферу сільського господарства та зарплати її працівників через зміни угідь, втрату джерел збуту і зменшення врожаю.
Де зарплати зростають?
Є позитивні тенденції у будівельній галузі, де зросла зарплата завдяки потребі відновлення постраждалих об’єктів. Також попит на водіїв у всіх видів доставок зростає, що призводить до збільшення їх зарплат.
Туризм оживає, а з цим зростає кількість робочих місць у цій сфері.
Найвищі зарплати наразі пропонують фахівцям синіх комірців, зокрема електрикам, механікам і будівельникам. Попит на ці професії зростає через відновлення об’єктів та інфраструктури. Однак ріст зарплати може залежати від багатьох факторів, таких як розташування і кваліфікація.
Інші матеріали розділу Аналітика
Відсоток поляків, які вважають, що війна в Україні загрожує безпеці Польщі, з жовтня збільшився на сім відсоткових пунктів і становить 74%. Про це, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на PAP, свідчить опитування польського Центру дослідження громадської… Продовження…
Начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо заявив, що вручивши повістку військовозобов’язаному, його не одразу відправляють на передову, де тривають жорсткі бої. Спершу йому, якщо він придатний до служби, потрібно пройти військову підготовку…. Продовження…
Центр стратегічних комунікацій розвінчав чергову брехню росіян, яку небайдужі читачі надіслали у наш бот. Про це повідомляє SPRAVDI, інформує портал PromPolitInform. Брехня: «наша армія звільнила 270-300 км² втративши 71 тисячу бійців вбитими» і «з такими втратами… Продовження…
Напередодні Дня пам’яті жертв Голодоморів, який у 2023 році припадає на 25 листопада, українці почали отримувати фейкові повідомлення про загрозу продовольчої кризи нібито від українських урядових структур. Про це пише SPRAVDІ, інформує портал PromPolitInform. Спам-розсилку… Продовження…
Росіяни почали робити розсилки про «масовані удари по містах України» сьогодні вночі з використанням бомбардувальників-ракетоносіїв Ту-22, аби посіяти паніку серед українців. Насправді ворог може вдарити в будь-який момент. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки,… Продовження…
«Єдина домовленість, якій можна вірити, — це сила. Власна сила і міць. І страх зі зворотного боку», — сказала кремлівська пропагандистка м. симоньян. Її заява прозвучала в ефірі програми «Своя правда» у рамках обговорення, якою має бути «перемога росії» і яким чином її потрібно «закріпити». Про… Продовження…