У Києві
UA | RU
Prompolitinform

ТОП-5 основних гравців на ринку металоторгівлі України

Рейтинги 30.09.2023
металоторг

Стан українського внутрішнього ринку металоторгівлі можна вважати індикатором загальної економічної ситуації в Україні. Якщо ділова активність зростає – збільшується і попит на металопродукцію. Проте військова агресія РФ проти України внесла значні корективи у функціонування ринку металоторгівлі та рівень попиту. В умовах війни металотрейдери швидко адаптувалися як до військової обстановки, так і змін ринкового попиту та логістики.

GMK Center вдалось ідентифікувати понад 20 діючих металотрейдерів України: вони працюють на всій території, мають десятки металобаз і продовжують розвиватись. Загалом металотрейдерів в Україні значно більше, ніж ті 21 компанії, які представлені на мапі. Але в умовах війни не всі з них постійно функціонують. GMK Center запустив для своїх читачів окремий розділ Трейдери, де зібрав інформацію про основних гравців ринку. Про це повідомляє портал PromPolitInform.

Основна частина металоторгівельних компаній має офіси в Києві. Проте в окремих випадках управління та продажі розосереджені в інших великих містах України. Асортимент металопродукції трейдерів як правило відрізняється несуттєво – популярні види плоского та довгого прокату, труби, сортовий та фасонний прокат та ін. Проте більша кількість компаній тяжіють до споживачів з будівельного сектора.

Металотрейдингові компанії активно продають українську продукцію виробництва «Запоріжсталь», «АрселорМіттал Кривий Ріг», українських трубних заводів та іноземних виробників. Проте окремі компанії спеціалізується виключно на імпортному металопрокаті.

Найбільші трейдери

За сукупністю оцінок до ТОП-5 металотрейдерів України ми віднесли такі компанії: «Метінвест-СМЦ», «АВ метал груп», Vartis, Vikant та «Метал Холдинг».

«Метінвест-СМЦ»

«Метінвест-СМЦ» – лідер ринку продажу металопрокату в Україні, що ще у довоєнному 2020 році продала на внутрішньому ринку 2,65 млн т продукції. Компанія працює з 2002 року. Через мережу, що налічує 14 власних металоцентрів в найбільших промислових містах країни (Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Кременчук, Одеса, Львів та ін.), розподільчий центр у Дніпрі та 16 дистриб’юторів у різних регіонах країни, «Метінвест-СМЦ» реалізує повний асортимент чорного металопрокату, який виробляється на потужностях підприємств групи «Метінвест» («Запоріжсталь», «Каметсталь», «Юністіл», Metinvest Trametal, Promet Steel), а також інших великих металовиробників. Кількість оптових та роздрібних замовників компанії перевищує 3 тис.

«Метінвест-СМЦ» активно допомогає ЗСУ металопродукцією, що дозволяє захистити життя воїнів та техніку – бронежилети, листи для броньованих щитів на бойову техніку, окопні модулі та ін. Крім того, компанія вже зараз готується до повоєнної відбудови країни.

«Ми маємо постійний доступ до товарного запасу металопрокату на складах МЕТІНВЕСТ-СМЦ, який, за останніми оцінками, досягає 130 тисяч тонн і представлений повним сортаментом чорного металопрокату. Самозабезпеченість компанії залізорудною сировиною і сталлю дозволяє встановлювати гнучку цінову політику, враховуючи інтереси наших клієнтів у всіх регіонах України. Сьогодні металоцентри компанії працюють в режимі безперервної модернізації. Наші клієнти можуть скористатися комплексом послуг з порізки, комплектації та доставки збірних партій металу. Ми прагнемо до постійного поліпшення якості обслуговування і впровадження позитивних змін в роботі компанії», —  зазначають в Метінвест СМЦ.

Варто зазначити, що у травні «Метінвест-СМЦ» розробила концепцію відбудови країни із залученням вітчизняних виробників. Концепція під назвою «Сталева мрія» містить набір готових рішень для будівництва житла та соціальної інфраструктури із сталі, які можна адаптувати під потреби конкретних громад. Наразі у проєкті готові брати участь 15 українських підприємств, що виготовляють металоконструкції.

«АВ метал груп»

Компанія «АВ метал груп» працює на українському ринку з 2009 року, пропонуючи споживачам 2000 позицій металопрокату –  сортового, фасонного, трубного і плоского. Компанія має 37 оптових та 280 роздрібних торгових представництв. Протягом 2023 року компанія оновила металосервісні центри у Вінниці, Кропивницькому та Краснограді. До структури компанії також входять виробничі ділянки у 12 містах. Компанія виробляє понад 20 категорій металопрокату (профільний та круглий трубний прокат, арматура, арматурні важкі сітки, металева сітка, секції огородження, варіації по дроту, профлист – понад 25 видів профілю, металочерепиця, сайдинг та ін. Влітку 2023 року компанія запустила у Києві нову лінію з виробництва покрівельного та фасадного матеріалу.

Також компанія обладнала на своїх металобазах місця для комфортного проживання тимчасово переміщених осіб та людей, які втратили своє житло через російську агресію. На металобазах компанії є житлові кімнати, душові, дитячі майданчики та кухні.

«Компанія «АВ метал груп» бере активну участь у суспільно-громадському житті країни. У першу чергу ми надаємо матеріально-технічну підтримку соціально-незахищеним категоріям населення: утеплюємо дитячі будинки, підтримуємо сім’ї учасників АТО. Наші шелтери є у Олександрії, Франківську, Львові, Кропивницькому, Києві. Ми будували і продовжуємо будувати їх у рамках соціальної ініціативи «АВ метал груп», — підкреслили в компанії.

Vartis

Vartis  – компанія працює на ринку металопрокату України з 1997 року, а з 2016-го входить до лідерів ринку металотрейдингу пропонуючи клієнтам продукцію європейських, турецьких та українських виробників. В асортименті 33 категорії сталевого прокату (понад 1000 товарів) та 14 категорій супутніх і будівельних товарів (понад 1500 товарів). Vartis  є дистриб’ютором продукції меткомбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Мережа металоцентрів компанії знаходиться у 15 регіонах України та налічує більше 50 металобаз. За I півріччя поточного року компанія відкрила 9 нових металоцентрів, а за останній час до них додалися ще 7 нових торговельних об’єктів у Черкасах, Зарванцях, Вінниці, Зарічанах, Львові, Бродах та Тернополі. В планах компанії подальше розширення регіональної мережі. Також Vartis є виробником металопродукції. У квітні 2023 року було запущено лінію з виробництва сітки для армування бетонних конструкцій. Також Vartis виробляє сталевий дріт, який використовують для виробництва сітки.

Компанія активно займається розвитком власних оптових та роздрібних металоцентрів по всій території України і забезпечує постійну наявність великого асортименту металопрокату та будівельних товарів на своїх складах.

Зокрема, компанія реалізує і гуманітарні проєкти. До слова, Vatris підтримала мистецьку ініціативу — 18-та Венеційська архітектурна бієнале (Biennale Architettura 2023).

«Доброта, турбота, взаємопідтримка та співучасть – це те, що сьогодні об’єднує українців. Наша єдність — це наша сила. За період війни ми проявили неабияку мужність та самовідданість у допомозі військових, у порятунку тварин, у будівництві барикад та порятунку людей під час затоплення населених пунктів. Пишаємося бути українцями і тим, що можемо бути долученими до представлення України на Венеційській архітектурній бієнале», — прокоментувала Анастасія Василенко, менеджерка з комунікацій Національної мережі металоцентрів «Вартіс».

Vikant

Vikant – компанія працює на українському ринку металоторгівлі з 1997 року і пропонує замовникам понад 800 позицій металопрокату у своїй мережі із 20 металобаз по всій території країни. Крім того, компанія зі своїх складів у Києві та Дніпрі продає будматеріали. Vikant має власне виробництво армокаркасів, зварювальних електродів, дрібних кругів та розмотування катанки і бухтової арматури.

Компанія реалізовує продукцію найбільших металургійних комбінатів України, Азії, Європи та країн колишнього СНД. Vartis постійно розширює автопарк для покращення сервісу. Співробітники компанії регулярно проходять навчання та атестацію з метою підвищення професійних навичок та якості обслуговування.

«Метал Холдінг»

Компанія працює на ринку металопрокату 31 рік. Підприємство займає провідні позиції, надаючи широкий спектр послуг, пов’язаних з передпродажною підготовкою, реалізацією та доставкою металопрокату. З 2010 року компанія «Метал Холдінг» є постачальником продукції з чорної та нержавіючої сталі, а також з алюмінію. Мережа компанії включає 13 металобаз по всій території країни. Зокрема, у 2023 році було  відкрито три нові металоцентри –  у Житомирі, Рівному та Кропивницькому. Компанія продає продукцію великих українських виробників – «Метінвесту» та «АрселорМіттал».

«Цього року ми з гордістю відкрили три нові філії в містах Житомир, Рівне та Кропивницький, розширюючи свою присутність та збільшуючи можливості для співпраці. Наша діяльність росте, незважаючи на складні часи для нашої країни. Ми активно підтримуємо Збройні Сили України, беремо участь у волонтерських проектах та віримо в невідкладну перемогу України. Щороку колектив компанії проявляє ініціативу допомоги дітям в дитячому будинку», — додають у «Метал Холдинг».

Висновки

Структура українського внутрішнього ринку металоторгівлі зміниться під впливом мит, що були встановлені на один з найбільш запитаних видів металопродукції – фарбованого прокату з Китаю. Можна очікувати, що трейдерам доведеться переорієнтуватися на інших виробників (Бхарат, Туреччина та ін.), питома вага китайської продукції різко зменшиться, а національних виробників дещо зросте, зокрема, завдяки введенню в експлуатацію нових виробничих потужностей з випуску прокату з полімерним покриттям.

Крім того, Україна нещодавно ввела антидемпінгові мита проти дроту та труб з Китаю, а також прутків з Білорусі. Але вплив цих заходів на внутрішній ринок буде значно меншим.

Тенденція зростання імпорту може стати довгостроковою, оскільки не за всіма позиціями українські металургійні заводи, що залишилися на неокупованій території країни, зможуть швидко відновити виробництво аналогічної продукції за сортаментом та/або за кількістю продукції, що випускається. Металотрейдери вже адаптували свою роботу та логістику до умов війни, що дозволяє достатньо швидко задовольняти постійні або ситуативні внутрішні потреби за допомогою імпорту металопродукції. Нагадаємо, що за вісім місяців в Україну імпортовано 706,3 тис. т металопрокату, що становить 30,4% внутрішнього ринку.

Інші матеріали розділу Рейтинги

Україна залишається в трійці найбільших постачальників агропродукції до ЄС

Попри російську агресію, за даними на листопад 2023 року, Україна залишається на третій позиції серед найбільших постачальників сільськогосподарської продукції до ЄС, поступаючись лише Бразилії та Великій Британії. Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у звіті… Продовження…


Нацбанк склав рейтинг банків, які мають найбільший прибуток з початку року

Топ-10 з прибутковості очолив державний ПриватБанк. З початку року він заробив 43,373 млрд грн. Про це свідчать дані Національного банку України, повідомляє портал PromPolitInform. Друге місце посів державний Ощадбанк, прибуток якого склав 14,176 млрд грн. Наступні… Продовження…


НКРЕКП опублікувала рейтинг компаній за показниками якості електропостачання

Фахівці регулятора проаналізували інформацію щодо фактичних показників якості надання послуг у сфері електроенергетики за 2021 та 2022 роки та сформували рейтинг операторів систем розподілу та постачальників універсальних послуг. Про це повідомляє пресслужба компанії, передає портал… Продовження…


Найгірша податкова система світу в Україні

На днях був опублікований рейтинг країн з найгіршою податковою системою. Україна увійшла в першу пʼятірку, що досить ганебно. Про це пише Inkorr, повідомляє портал PromPolitInform. Рейтинг Tax Hells Index 2023 традиційно щороку складає американський фонд… Продовження…


Україна зберегла 24-те місце в рейтингу Worldsteel за обсягами виробництва сталі у січні-вересні

Україна зберегла 24-те місце в рейтингу міжнародної асоціації Worldsteel за обсягами виробництва сталі у січні-вересні. Про це йдеться у повідомленні об’єднання підприємств «Укрметалургпром», інформує портал PromPolitInform. Згідно з ним, за результатами виробництва у січні-вересні Україна посіла 24-ту… Продовження…


Нація підприємців: українці відкрили рекордну кількість ФОПів – який бізнес найпопулярніший

Підприємців в Україні стає все більше. Показник не просто демонструє позитивну динаміку – він б’є рекорди. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform. Рекордна кількість нових підприємців в Україні У вересні в Україні зареєструвалися 35… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2023
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: