Французька компанія Turgis & Gaillard підписала договір з українським підприємством «Антонов» про спільне виробництво зменшеної та дешевшої версії безпілотника Aarok MALE. Угода була підписана під час візиту міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню до Києва 28 вересня. Про це, пише Gazeta.ua, повідомляє LaTribune, інформує портал PromPolitInform.
Як заявила президент та засновниця Turgis & Gaillard Фанні Тюржі, безпілотник «має злетіти в Україні наступного року».
За її словами, після підписання угоди, українська і французька сторона мають узгодити всі наступні дії на промисловому та експлуатаційному рівні, щоб почати виробляти безпілотники.
Зокрема потрібно визначитися з місцем для збирання дрона та вирішити, яке французьке та українське обладнання обрати для цього БПЛА.
Дрон Aarok, який випускатиме «Антонов», призначається лише для Збройних сил України.
Довідка
Aarok – це безпілотник середньої висоти та великої витривалості, що несе різні датчики та озброєння залежно від місії. Максимальна швидкість дрона – 463 км/год.
Він може літати протягом 30 годин і не вимагає підготовленої інфраструктури. Цей безпілотник може нести до 1500 кг озброєння та перевершує можливості MQ-9 Reaper.
Безпілотник Aarok презентували на Паризькому авіасалоні у червні 2023 року.
«Антонов» розширює виробництво безпілотників.
Там диверсифікують свій основний бізнес із виробництва вантажних літаків, передає Reuters з посиланням на презентацію Укроборонпрому, яку показали офіційним особам у Вашингтоні в червні.
Новий центр безпілотників ДП «Антонов» відкрили з метою розширення можливостей виробництва безпілотних систем і надання підтримки приватним виробникам безпілотних систем з точки зору експертизи та послуг.
Виробництво вантажних літаків продовжиться, але новий центр безпілотників може краще задовольнити військові потреби України і дати інженерам «Антонова» більше роботи.
Інші матеріали розділу Промисловість
Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки і зробив важливу заяву щодо ракетної програми. Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Про це, інформує ТСН, глава держави повідомив у Telegram, передає портал PromPolitInform. Основне… Продовження…
Група Метінвест увійшла до рейтингу найкращих роботодавців України 2024 року. Відбирали 82 компанії із 13 галузей, що становлять основу економіки України. Це великі гравці ринку, які мають всеукраїнське охоплення та штат від 400 і більше… Продовження…
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вдарило по розвитку і перспективам української економіки. Україна стикалася з проблемою деіндустріалізації задовго до 2022 року, однак наслідки війни загрожують скоротити промислові можливості країни щонайменше на 20-25%. Про це повідомляє… Продовження…
В Україні масштабували серійне виробництво крилатих ракет Р-360 «Нептун», якими весною 2022 року було відправлено на дно флагман Чорноморського флоту Росії – крейсер «Москва». Це озброєння удосконалили для ураження цілей на великих відстанях. Про це,… Продовження…
Україна перебуває на завершальній стадії створення ще трьох нових спільних підприємств з європейськими виробниками озброєнь; п’ять спільних підприємств уже створено. Про це, передає Укрінформ, в інтерв’ю агентству Reuters заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко,… Продовження…
Уряд схвалив нову програму для підтримки оборонно-промислового комплексу, за якою критично важливі підприємства зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних. Про це повідомляє «Інформаційний спротив», інформує портал PromPolitInform. «Понад… Продовження…