У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Майже третина українців не володіють жодною іноземною мовою – КМІС

Суспільство 04.11.2023
Man read a book

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування та виявив, що 68% українців мають певні знання принаймні однієї іноземної мови. Не володіють жодною іноземною на будь-якому рівні — 31,8% жителів України.

Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження КМІС, інформує портал PromPolitInform.

Також 40% респондентів знають одну іноземну, 23% – дві та 6% – три і більше. Знання іноземної мови є вищими серед молодших, освічених та заможних людей. Відносно краще володіння іноземними — у містах з населенням 500 тисяч людей і більше (77%) та в Києві (84%).

Загалом 68% українців знають на певному рівні щонайменше одну іноземну мову, хоча часто ці знання не є глибокими. Хоч якісь знання англійської має 51% опитаних, однак тільки 23% можуть читати, писати і спілкуватися цією мовою. Майже кожен другий (49%) не має жодних навичок англійської, тобто не зможе зрозуміти короткий текст.

Коли і скільки мов вчити

Тільки 1% опитаних вважає, що не потрібно вивчати іноземні мови. 32% кажуть, що треба вивчати хоча б одну іноземну, 44% вважають — дві, 23% – три і більше. Водночас тільки 31% знає стільки іноземних мов, скільки вважає за потрібне для себе.

Коли запитували, яку саме мову в Україні варто вчити обов’язково, 89% українців відповіли, що англійську.

Досвід використання англійської мови серед українців

За пів року 61% респондентів застосовували англійську в своєму житті. Найбільше — для спілкування зі знайомими. Приблизно 25% опитаних використовували англійську у роботі (19%) або навчанні (18%). Під час подорожей — 13%.

Чи хочуть українці покращувати свій рівень іноземної

Більшість українців (56%) мають бажання підвищувати свій рівень знання іноземної мови, а 30% такого бажання не мають. 61% відповіли, що іноземна наразі не потрібна їм для професії.

Загалом українців можна поділити на умовні чотири категорії щодо вивчення іноземної мови:

  • мають бажання і потребу (28%);
  • мають лише бажання (28%);
  • не мають бажання, але є потреба (2%);
  • не мають ні бажання, ні потреби (42%).

Головні фактори, що перешкоджають вивченню: брак часу – 38%; наявність важливіших пріоритетів – 34%; брак коштів – 33%; брак мотивації – 31%.

Методологія опитування

Дослідження провів Київський міжнародний інститут соціології за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Інтерв’ювання проводилось на запит Міністерства цифрової трансформації і тривало з 25 грудня 2022 року по 6 січня 2023-го за допомогою онлайн-панелі InPoll та телефонних дзвінків.

Усього опитано 2001 дорослого жителя України від 18 років. Вибірка тут квотна, вона репрезентує неінституціалізоване доросле населення України, що проживає на територіях, підконтрольних уряду, за основними демографічними характеристиками (стать, вік, макрорегіон та міський/сільський тип населеного пункту).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту і особливостей застосованого методу дослідження) не перевищує 2,2%.

Нагадаємо: Кабмін планує запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Фото – з відкритих джерел 

Інші матеріали розділу Суспільство

Відомо, чи покриють компанії українцям втрати від нового військового збору

У жовтні 2024 року громадяни отримають скорочений розмір заробітної плати через вирахування нових податків «заднім числом» на тлі підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Відомо, чи компенсують компанії українцям втрати. Про це, інформує Новини.LIVE, повідомила народна… Продовження…


В Україні запровадили безоплатне харчування для учнів 1-4 класів

В Україні з жовтня запровадили безоплатне харчування для учнів 1-4 класів. Про це, передають Українськi Новини, повідомляє Міністерство освіти і науки, інформує портал PromPolitInform. «Від жовтня уряд забезпечить безоплатним одноразовим харчуванням учнів 1–4 класів. Для цього… Продовження…


РФ незаконно викрала понад 20 тисяч українських дітей, є ризик депортації ще 1,5 млн – Лубінець 

Від початку повномасштабного вторгнення Росія незаконно викрала понад 20 тисяч українських дітей. Нині існує ризик депортації ще 1,5 млн дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець… Продовження…


Субсидії перерахують. Кому з українців і чого чекати у найближчі дні

З 1 жовтня зміняться деякі правила нарахування субсидій. Зокрема субсидія за жовтень буде розрахована за 15 днів незалежно від дати початку опалювального сезону, а її розмір зміниться. Про це інформує 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform…. Продовження…


Щомісяця до Сил оборони України рекрутуються в середньому 6,5 тисячі добровольців — Міноборони

В Україні щомісяця рекрутуються в середньому 6,5 тисячі добровольців. Загалом по всій країні вже створено 38 рекрутингових центрів. Про це розповів представник Міністерства оборони Олексій Бежевець під час відкриття Центру рекрутингу української армії в Черкасах, повідомляє портал PromPolitInform. У Міноборони запевняють,… Продовження…


Україна повернула 103 захисники з російського полону, включаючи 23 «азовців»

Президент України Володимир Зеленський оголосив радісну новину про повернення ще 103 українських воїнів із російського полону. Серед звільнених – представники різних родів військ та регіонів країни. Про це пише «Хвиля», посилаючись на публікацію глави держави у Телеграм-каналі, передає… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: