Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування та виявив, що 68% українців мають певні знання принаймні однієї іноземної мови. Не володіють жодною іноземною на будь-якому рівні — 31,8% жителів України.
Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження КМІС, інформує портал PromPolitInform.
Також 40% респондентів знають одну іноземну, 23% – дві та 6% – три і більше. Знання іноземної мови є вищими серед молодших, освічених та заможних людей. Відносно краще володіння іноземними — у містах з населенням 500 тисяч людей і більше (77%) та в Києві (84%).
Загалом 68% українців знають на певному рівні щонайменше одну іноземну мову, хоча часто ці знання не є глибокими. Хоч якісь знання англійської має 51% опитаних, однак тільки 23% можуть читати, писати і спілкуватися цією мовою. Майже кожен другий (49%) не має жодних навичок англійської, тобто не зможе зрозуміти короткий текст.
Коли і скільки мов вчити
Тільки 1% опитаних вважає, що не потрібно вивчати іноземні мови. 32% кажуть, що треба вивчати хоча б одну іноземну, 44% вважають — дві, 23% – три і більше. Водночас тільки 31% знає стільки іноземних мов, скільки вважає за потрібне для себе.
Коли запитували, яку саме мову в Україні варто вчити обов’язково, 89% українців відповіли, що англійську.
Досвід використання англійської мови серед українців
За пів року 61% респондентів застосовували англійську в своєму житті. Найбільше — для спілкування зі знайомими. Приблизно 25% опитаних використовували англійську у роботі (19%) або навчанні (18%). Під час подорожей — 13%.
Чи хочуть українці покращувати свій рівень іноземної
Більшість українців (56%) мають бажання підвищувати свій рівень знання іноземної мови, а 30% такого бажання не мають. 61% відповіли, що іноземна наразі не потрібна їм для професії.
Загалом українців можна поділити на умовні чотири категорії щодо вивчення іноземної мови:
Головні фактори, що перешкоджають вивченню: брак часу – 38%; наявність важливіших пріоритетів – 34%; брак коштів – 33%; брак мотивації – 31%.
Методологія опитування
Дослідження провів Київський міжнародний інститут соціології за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Інтерв’ювання проводилось на запит Міністерства цифрової трансформації і тривало з 25 грудня 2022 року по 6 січня 2023-го за допомогою онлайн-панелі InPoll та телефонних дзвінків.
Усього опитано 2001 дорослого жителя України від 18 років. Вибірка тут квотна, вона репрезентує неінституціалізоване доросле населення України, що проживає на територіях, підконтрольних уряду, за основними демографічними характеристиками (стать, вік, макрорегіон та міський/сільський тип населеного пункту).
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту і особливостей застосованого методу дослідження) не перевищує 2,2%.
Нагадаємо: Кабмін планує запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.
Фото – з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Суспільство
15 червня між Україною та Росією відбувся черговий етап репатріаційних заходів. На батьківщину повернули тіла 1200 осіб, яких російська сторона ідентифікує як українських громадян, зокрема військовослужбовців. Про це, пише «Українські новини», повідомив Координаційний штаб з питань… Продовження…
З російського полону звільнили ще одну групу українських захисників. Володимир Зеленський повідомив про завершення четвертого за тиждень обміну військовополоненими. Сьогодні, 14 червня, відбувся новий етап обміну військовополоненими. На рідну землю повернулася ще одна група захисників… Продовження…
У суботу, 14 червня, Україна репатріювала з росії тіла ще 1200 загиблих громадян, серед яких — військовослужбовці. Про це, інформує UA.NEWS, повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, передає портал PromPolitInform. Зазначається, що передача тіл відбулася… Продовження…
В Україні триває масштабна спецоперація Нацполіції по боротьбі з незаконним обігом зброї та боєприпасів. Проводиться понад 500 обшуків для підвищення безпеки. По Україні поліція влаштувала масштабну спецоперацію проти нелегальних зброї та боєприпасів з понад 500… Продовження…
Відбувся черговий етап великого обміну військовополоненими між Україною та росією. Згідно з домовленостями, досягнутими у Стамбулі, додому повернулися українські захисники. Про це повідомив пресцентр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, інформує портал PromPolitInform. Серед звільнених… Продовження…
Звільнені мають ампутації, осколкові травми, проблеми із зором, інфекції та хронічні захворювання, у деяких діагностовано гепатит і туберкульоз. Україна та рф провели перший етап обміну полоненими важкопоранених і тяжкохворих воїнів, у рамках домовленостей під час… Продовження…