Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування та виявив, що 68% українців мають певні знання принаймні однієї іноземної мови. Не володіють жодною іноземною на будь-якому рівні — 31,8% жителів України.
Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження КМІС, інформує портал PromPolitInform.
Також 40% респондентів знають одну іноземну, 23% – дві та 6% – три і більше. Знання іноземної мови є вищими серед молодших, освічених та заможних людей. Відносно краще володіння іноземними — у містах з населенням 500 тисяч людей і більше (77%) та в Києві (84%).
Загалом 68% українців знають на певному рівні щонайменше одну іноземну мову, хоча часто ці знання не є глибокими. Хоч якісь знання англійської має 51% опитаних, однак тільки 23% можуть читати, писати і спілкуватися цією мовою. Майже кожен другий (49%) не має жодних навичок англійської, тобто не зможе зрозуміти короткий текст.
Коли і скільки мов вчити
Тільки 1% опитаних вважає, що не потрібно вивчати іноземні мови. 32% кажуть, що треба вивчати хоча б одну іноземну, 44% вважають — дві, 23% – три і більше. Водночас тільки 31% знає стільки іноземних мов, скільки вважає за потрібне для себе.
Коли запитували, яку саме мову в Україні варто вчити обов’язково, 89% українців відповіли, що англійську.
Досвід використання англійської мови серед українців
За пів року 61% респондентів застосовували англійську в своєму житті. Найбільше — для спілкування зі знайомими. Приблизно 25% опитаних використовували англійську у роботі (19%) або навчанні (18%). Під час подорожей — 13%.
Чи хочуть українці покращувати свій рівень іноземної
Більшість українців (56%) мають бажання підвищувати свій рівень знання іноземної мови, а 30% такого бажання не мають. 61% відповіли, що іноземна наразі не потрібна їм для професії.
Загалом українців можна поділити на умовні чотири категорії щодо вивчення іноземної мови:
Головні фактори, що перешкоджають вивченню: брак часу – 38%; наявність важливіших пріоритетів – 34%; брак коштів – 33%; брак мотивації – 31%.
Методологія опитування
Дослідження провів Київський міжнародний інститут соціології за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Інтерв’ювання проводилось на запит Міністерства цифрової трансформації і тривало з 25 грудня 2022 року по 6 січня 2023-го за допомогою онлайн-панелі InPoll та телефонних дзвінків.
Усього опитано 2001 дорослого жителя України від 18 років. Вибірка тут квотна, вона репрезентує неінституціалізоване доросле населення України, що проживає на територіях, підконтрольних уряду, за основними демографічними характеристиками (стать, вік, макрорегіон та міський/сільський тип населеного пункту).
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту і особливостей застосованого методу дослідження) не перевищує 2,2%.
Нагадаємо: Кабмін планує запустити в Україні всеосяжну і доступну програму з вивчення англійської мови. Вона буде відкрита для усіх, незалежно від фінансового стану чи місця проживання.
Фото – з відкритих джерел
Інші матеріали розділу Суспільство
У Празі урочисто відкрився стаціонарний відокремлений підрозділ державного підприємства «Документ». Червону стрічку на вході до ошатного приміщення, де він розмістився, розрізали Тимчасовий повірений у справах України у Чеській Республіці Віталій Усатий та керівниця празького «Паспортного… Продовження…
Продавці тепер зможуть видавати електронні гарантії. Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка запроваджує цифрові гарантії на побутову техніку, мобільні телефони та інші технічно складні побутові товари. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки, інформує портал PromPolitInform. Зміни прийняті для спрощення… Продовження…
За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру одному з сільських голів Бориспільського району за фактом розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 4 ст. 191 КК України). Про це… Продовження…
Жоден українець не сумнівається, що перемога у повномасштабній війні з росією буде за Україною. Але також кожен має розуміти, що сусід-агресор з нами назавжди. А тому кожен громадянин країни повинен мати хоча б базові знання… Продовження…
У ці дні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодоморів в Україні, серед яких штучний голод 1932-33 року був найжахливішим. 24 листопада Україна відзначає 90-ті роковини Голодомору, який тривав довжелезних 17 місяців: з квітня 1932 по листопад… Продовження…
Нарешті п’ятий журналістський благодійний концерт – відбудеться! Через ковід і початок війни організатори не змогли провести його ще 2020 року. І ось наразі відомі в Україні телеведучі, журналісти вийдуть на сцену великої зали Київського національного… Продовження…