Понад 20 млрд гривень допомогла заробити до бюджетів різних рівнів державна електронна торгова система Прозорро.Продажі від початку воєнного стану. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, інформує портал PromPolitInform.
«Ці кошти надійшли за результатами понад 28,3 тис. успішних онлайн-аукціонів, які відбулися після 24 лютого 2022 року. В середньому ціна за активи за підсумками проведених за цей час електронних торгів зростала на понад 60%», – йдеться в повідомленні.
«Це прямі надходження коштів в бюджети. А ще це відновлення підприємств, нові інвестиції, які, навіть в умовах війни, вкладаються в українську економіку із вірою в її потенціал. До того ж це збереження та створення нових робочих місць, розвиток підприємництва, адже основна мета приватизації – економічне зростання», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.
Підкреслено, що найбільше коштів під час широкомасштабного вторгнення — понад 6,3 млрд гривень — принесла реалізація активів збанкрутілих банків, які оголосив в системі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВ). Мала приватизація наповнила місцеві та державний бюджети на майже 5 млрд гривень. Ще майже 3,2 млрд грн заробили організатори з продажу активів у справах з процедури банкрутства.
Від початку воєнного стану понад 4,3 тисячі організаторів скористалися системою «Прозорро.Продажі». Вони продавали та здавали в оренду на електронних аукціонах державну та комунальну нерухомість, майнові комплекси, заводи, підприємства, склади, транспорт, права вимоги за кредитами, земельні ділянки тощо.
За даними модуля публічної аналітики найдорожчими активами, реалізованими в системі Прозорро.Продажі під час широкомасштабної війни, є спецдозвіл на користування надрами на Майорівську площу за 1,1 млрд грн.
«За активи ПАТ «Іллічівський олійно-жировий комбінат», що продавалися у справі з процедури банкрутства, переможець сплатив майже 700 млн грн. Права вимоги за кредитними договорами колишньої «дочки» російського АТ «МР Банк» продали за понад 680 млн», – зазначили в міністерстві.
В середньому на онлайн-аукціонах під час воєнного стану конкурують за активи понад 2 учасники. Водночас на найконкурентніші торги в системі від 24 лютого 2022 року приходили змагатися і по 40-50 учасників.
Станом на 9 листопада понад 3 тисячі аукціонів в державній системі знаходяться на етапі укладання угод і можуть принести до бюджетів різних рівнів ще понад 2 млрд гривень.
Інші матеріали розділу Приватизація
Фонд державного майна планує виставити на приватизацію 188 об’єктів до кінця поточного року. Про це повідомляє пресслужба з посиланням на нараду очільника ФДМУ з керівниками регіональних відділень 1 листопада, інформує портал PromPolitInform. Серед активів, які… Продовження…
Цього тижня команді Фонду державного майна вдалося залучити до держбюджету 7,8 млн гривень. Відбулося 9 онлайн-аукціонів з приватизації держмайна. Наступного тижня їх заплановано провести 19. Про це повідомили в пресслужбі відомства, інформує портал PromPolitInform. «Сукупна стартова… Продовження…
Фонд державного майна в ході малої приватизації у 2023 році вже реалізував об’єктів на 4,5 млрд грн, а наступного року планується приватизація ще п’яти великих об’єктів. Про це, повідомляє Укрінформ, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на Київському міжнародному… Продовження…
Зокрема у цьому році ФДМУ вперше продав торфове підприємство – Рівнеторф – за 205 млн гривень та морський порт – Усть-Дунайськ – за 201 млн гривень. Фонд держмайна з початку приватизації залучив до бюджету 3,98… Продовження…
На платформі Prozorro.Продажі опублікований перелік перших 15 об’єктів, які можуть бути продані в межах великої приватизації. Про це повідомляє Укрінформ, інформує портал PromPolitInform. На платформі Prozorro.Продажі опублікований перелік підприємств, підготовлених Фондом державного майна для подальшого продажу… Продовження…
Докорінного реформування потребує і сам інститут безоплатної приватизації земель Внаслідок безоплатної передачі земель у приватну власність протягом 2003-2021 рр., щорічні втрати місцевих бюджетів можуть становити від 2,4 млрд грн до 14,73 млрд грн на рік. Про це… Продовження…