У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна оголосила про «велику приватизацію»: які підприємства продадуть

Приватизація 08.03.2024
веоика приватизація

Щоб залучити якомога більше грошей до бюджету, уряд України планує відновити «велику приватизацію» у 2024 році. Приватним інвесторам віддадуть багато об’єктів. Про це, інформує PaySpaceMagazine, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль на щорічній пресконференції, повідомляє портал PromPolitInform.

За його словами, наразі серед інвесторів є високий інтерес до українських підприємств. Також продовжується комунікація з партнерами для подальших інвестицій в Україну. Це все потрібно для того, щоб поповнити бюджет, левова частка якого йде на обороноздатність країни.

При цьому вже визначено основний перелік об’єктів, які планується продати в рамках «великої приватизації». Весь список Шмигаль не озвучив, але серед запланованих до продажу:

Об’єднана гірничо-хімічна компанія;

Одеський припортовий завод;

Центренерго;

вугільні шахти та інші об’єкти.

Своєю чергою нардеп, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в Telegram зазначив, що проведення «великої приватизації» саме зараз є унікальним та дуже важливим шансом для України. Мотивація проста — залучити додаткові кошти, поки Україна у фокусі уваги.

«Під час малої приватизації ми лише за три об’єкти у 2024 році (два «проєктні інститути», які вже давно для своїх галузей нічого не «проєктують», і одне держпідприємство з 17 складами на балансі) виручили понад 360 млн грн. В результаті продажу об’єктів великої приватизації можемо розраховувати на більше», – пояснив Гетманцев.

Мала приватизація

Шмигаль на пресконференції підтвердив, мала приватизація в Україні вже показала значний результат не лише для державного, а й для малого та середнього бізнесу.

Загалом інвесторам та державі цікаві такі напрямки:

виробництво акумуляторів для електрокарів;

повний цикл виробництва електрокарів;

хімічна промисловість;

обробка деревини;

виробництво паперово-целюлози;

машинобудування.

Також серед проєктів для іноземних інвесторів найважливіші та найперспективніші — це видобуток критичної сировини: 22 види з 30 видів критичної сировини сьогодні є в наявності в Україні.

Нагадаємо, українська влада заклала до держбюджету на 2024 рік більші надходження від приватизації, ніж торік. Цього року планується отримати від приватизації близько 4 млрд грн.

Загалом на аукціони виставили 1470 об’єктів. З них 17 об’єктів — велика приватизація (вартість стартуватиме від 250 млн грн). Решта 1453 – мала приватизація, тобто початкова вартість цих лотів становитиме менш як 250 млн грн.

Що стосується 2023 року, то завдяки приватизації бюджет отримав 3,3 млрд грн. Всього було продано на торгах 431 об’єкт, який перебував у власності держави.

Інші матеріали розділу Приватизація

Фонд держмайна та Prozorro.Продажі розроблять маркетингову стратегію для великої приватизації

Фонд державного майна України разом із АТ «Прозорро.Продажі» посилять співпрацю і разом розроблять маркетингову стратегію для ефективної великої приватизації. Про це повідомив у Тelegram голова ФДМУ Віталій Коваль, передає портал PromPolitInform. «Зустрівся з керівництвом АТ «Прозорро.Продажі» <…>… Продовження…


Власник «Великої кишені» і «Велмарту» Роман Лунін придбав Київський протезний завод за 165 млн грн

На аукціоні з приватизації Київського протезного заводу перемогла зі ставкою 165 млн гривень компанія ТОВ «Реал Славутич 1», яка входить у Retail Group Романа Луніна Переможцем аукціону з продажу єдиного майнового комплексу «Київське експериментальне протезно-ортопедичне… Продовження…


Фонд держмайна вп’яте виставив на продаж Білгород-Дністровський порт

Фонд державного майна знову виставив на приватизацію єдиний майновий комплекс держпідприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». Аукціон з приватизації порту призначено на 21 березня, стартова ціна активу становить 183,95 млн грн. Про це повідомляє Цензор.Нет з… Продовження…


Найбільший об’єкт приватизації Миколаєва виставили на продаж

Фонд держмайна виставив на продаж дослідний завод Інституту імпульсних процесів і технологій Національної академії наук України – найбільший об’єкт приватизації у місті Миколаєві. Про це повідомила пресслужба Фонду, інформує портал PromPolitInform. Торги заплановані на 4 березня, стартова ціна –… Продовження…


Кабінет міністрів заборонив приватизацію держмайна на ТОТ

Кабмін заборонив приватизацію державного і комунального майна на територіях активних бойових дій на період воєнного часу. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну сьогодні, 22 грудня. Як інформує портал PromPolitInform, про це повідомили у Мінреінтеграції…. Продовження…


«Prozorro.Продажі» за час воєнного стану допомогла заробити бюджетам понад 20 млрд

Понад 20 млрд гривень допомогла заробити до бюджетів різних рівнів державна електронна торгова система Прозорро.Продажі від початку воєнного стану.  Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, інформує портал PromPolitInform. «Ці кошти надійшли за результатами понад 28,3 тис. успішних онлайн-аукціонів,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: