Президент РФ Володимир Путін знову видав власну концепцію «російської ідентичності», включивши до «російської нації» українців та білорусів. Неслов’янські народи РФ, а також нації, що живуть на територіях, що колись входили до складу СРСР та Російської імперії, на його думку, є частиною ширшого конструкту – «русского міра». Про це пише OBOZ.UA, повідомляє портал PromPolitInform.
Чергову суміш із імперських амбіцій, вигаданої історії та спроб дати «обґрунтування» агресивним війнам, які РФ веде проти інших держав і народів, Путін видав у ході виступу на засіданні Всесвітнього російського народного собору 28 листопада. Аналітики Інституту вивчення війни ISW проаналізували озвучені російським диктатором тези і припустили, чого, крім виправдання вторгнення в Україну, намагався добитися Путін цією промовою.
У згаданій промові кремлівський диктатор остаточно викристалізував свою концепцію російської ідентичності. На його думку, вона складається і з «російської нації», куди Путін крім росіян включає також українців і білорусів, а також з більш широкого поняття «русского міра». У нього, за версією російського президента, входять як неслов’янські народи, які проживають на території РФ, так і всі народи та нації, що населяють території, які колись входили до складу СРСР та Російської імперії.
«Путін повторив свої попередні помилкові твердження про те, що «російська нація» і народ складаються з етнічних росіян, білорусів та українців, які були штучно та насильницьким шляхом розділені внаслідок політичних прорахунків під час та після розпаду Радянського Союзу, стверджуючи, що Росія (держава) має об’єднати цю «російську націю», – звернули увагу на спробу диктатора обґрунтувати свої претензії на Україну та Білорусь аналітики ISW.
«Русскій мір» Путін визначив, як певну спільноту людей, які відчувають духовний зв’язок з «Батьківщиною», вважають себе носіями російської мови і є носіями російської історії та культури – незалежно від їхньої національної чи релігійної приналежності.
При цьому, на думку диктатора, у цій «спільності» росіяни грають чільну роль. Путін заявив, що не може бути Росії як держави, а також «русского міра» без етнічних росіян.
Крім того, Путін натякнув на дійсні претензії РФ. На його думку, Росія складається не тільки з нинішніх російських громадян, але й «всіх інших народів, які коли-небудь жили або живуть у Росії».
«Географічно», у фантазіях Путіна, «русскій мір» поширюється на території, де колись існували Київська Русь, Московське царство, Російська імперія, СРСР та сучасна РФ. Отже, приходять висновків аналітики, претензії Кремля поширюються на Східну Європу, Кавказ і Середню Азію, де, на думку Путіна, живуть «російські співвітчизники».
Також Путін суттєво розширив своє визначення «західної русофобії»: тепер вона включає «агресію» не тільки проти етнічних росіян, а й проти представників неслов’янських народів РФ, як то татари, чеченці, якути та буряти. На думку аналітиків, таким чином російський диктатор розраховує «згуртувати» представників усіх етнічних груп у РФ довкола підтримки агресивної війни проти України.
«У промові Путіна від 28 листопада проводиться чітка відмінність між баченням Путіним російської нації як «триєдиного народу», що складається з росіян, білорусів та українців, тоді як інші регіональні ідентичності в Росії становлять Росію як країну і поділяють «російський світ». Формулювання російської нації (включаючи українців, над якими домінує Москва) підтверджує давні виправдання Кремля вторгнення в Україну та агресії щодо сусідів», – резюмували аналітики.
Нагадаємо, напередодні російський диктатор Володимир Путін виступив перед учасниками засідання Всесвітнього російського народного собору. Він заявив, що війна Росії проти України – це нібито битва країни-агресора за суверенітет, яка має «національно-визвольний характер».
Також не обійшлося без нових розвідок «великого геополітика». Агресивна Росія, за словами Путіна, «повертає та зміцнює свій суверенітет як світова держава», а також «перебуває в авангарді формування нового справедливого світоустрою».
Не обійшовся він без шовінізму. Так, за версією Путіна, російський етнос є домінуючим.
«Росіяни – це більше ніж національність, це зокрема культурна та історична ідентичність», – сказав він.
Інші матеріали розділу Аналітика
Перше місце традиційно за мережею ОККО. Усі без винятку ТОП-50 автозаправних мереж збільшили сплату податків 2024 року. Однак збільшення було нерівномірним. Основною «аномалією» залишається найбільший гравець ринку — ОККО. Як інформує Zn,ua, про це пише… Продовження…
Видання The Washington Post отримало доступ до документа, написаного близьким до ФСБ московським аналітичним центром, у якому викладені максималістські вимоги Росії щодо закінчення війни в Україні. Про це, повідомляє «Європейська правда», йдеться у публікації видання 12 березня,… Продовження…
Сполучені Штати Америки надали Україні тільки $69 мільярдів у вигляді військової допомоги з початку повномасштабної війни. На другому місці — Європейський Союз, який надав допомоги на $54 млрд. Далі йдуть інші партнери України з $17 млрд військової… Продовження…
Бізнес у лютому поліпшив оцінки щодо власної економічної діяльності, хоча й залишив їх стриманими, нижче нейтрального рівня. Як повідомляють Контракти, про це свідчать дані опитування Нацбанку керівників підприємств у лютому 2025 року, інформує портал PromPolitInform…. Продовження…
62% республіканців схильні підтримувати допомогу Україні, якщо це дасть президенту США Дональду Трампу час і важелі впливу для переговорів про мирне завершення війни в Україні. Про це свідчать результати опитування Americans Together for Ukraine, які опинилося в розпорядженні NV у суботу, 1… Продовження…
77% компаній готові працювати в Україні незалежно від тривалості війни В Україні до 29% зменшилася кількість компаній, які очікують погіршення стану справ у їхнього бізнесу протягом 2025 року. У липні 2024 року таких було 56%. Кількість тих,… Продовження…