Україна і Литва домовилися про спільне виробництво дронів і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Як передає портал PromPolitInform, про це йдеться в повідомленні Офісу Президента.
Зазначається, що у межах офіційного візиту до Литви Президента України Володимира Зеленського підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством стратегічної промисловості України та Литовською асоціацією оборонної та безпекової промисловості.
«Метою документа є підтримка та розвиток співпраці у сферах оборони та безпеки. Меморандум передбачає підтримку реалізації спільних проєктів у галузі оборонних технологій, включно з проєктами з розробки та виготовлення безпілотних літальних і наземних платформ, засобів радіоелектронної боротьби, обладнання для розмінування та інших передових рішень у сфері оборонних технологій», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що документ також передбачає спільну роботу з розробки продуктів для підвищення ситуаційної обізнаності та надання технологічної переваги в галузі традиційного озброєння, такого як бронетехніка та артилерійські системи, а також співпрацю між литовськими та українськими оборонно-промисловими компаніями й науковими установами зі створення нових продуктів, зокрема в галузі кібербезпеки та комунікацій.
Також підписано листи про наміри між АТ «Українська оборонна промисловість» та чотирма іноземними компаніями: RSI Europe, Brolis Semiconductors, DMEXS та NT Service. Ці підприємства займаються інноваційними розробками та виробництвом у військовій сфері. Вони спеціалізуються на створенні та виготовленні сучасних засобів РЕБ, систем дистанційного ініціювання підриву, оптики для стрілецької зброї, а також систем спостереження.
Як повідомлялось, Президент України Володимир Зеленський у середу, 10 січня, прибув до Вільнюса (Литва) для зустріч з керівництвом країни для координації подальшої європейської підтримки і співпраці в галузі РЕБ і дронів.
Інші матеріали розділу Промисловість
У 2025 році Міністерство оборони України продовжує цілеспрямовану роботу над створенням і серійним виробництвом високоточної далекобійної зброї. Серед ключових напрямів — балістичні та крилаті ракети, баражуючі авіабомби, високоточні боєприпаси для БПЛА та засоби протиракетної оборони…. Продовження…
Антимонопольний комітет дозволив компанії «Цемін Україна» з холдингу азербайджанського інвестора Neqsol придбати «Об’єднану гірничо-хімічну компанію». Про це, пише UA.NEWS, повідомляє пресслужба АМКУ, інформує портал PromPolitInform. «Надано дозвіл ТОВ «Цемін Україна» на набуття контролю над АТ «Обʼєднана… Продовження…
Одне з підприємств Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» уклало Меморандум про співпрацю з компанією KNDS Belgium SA, яка є постачальником для НАТО. Про це повідомляє АТ «Укроборонпром», інформує портал PromPolitInform. Згідно з документом, планується організувати спільне… Продовження…
В індустріальному парку «Ма’Рижани» на Житомирщині запрацювало найбільше в Україні підприємство з первинної переробки промислових конопель. Про це повідомляє Мінекономіки, інформує портал PromPolitInform. У повідомленні сказано, що компанія «Ма’Рижани Хемп Компані» відновила старий льонозавод і збудувала сучасне… Продовження…
У Громадській антикорупційній раді при Міністерстві оборони стверджують, що на підприємстві, яке звинувачують у постачанні неякісних мінометних снарядів калібру 120 мм до ЗСУ, діяла ціла «фінансова піраміда», а проти керівника підприємства вже порушували кримінальні справи…. Продовження…
АТ “Українська оборонна промисловість” відзвітувало про прибуток 1,309 млрд грн за 2024 рік. Про це сказано у пресрелізі акціонерного товариства, інформує портал PromPolitInform. Частину прибутків виплатять у державний бюджет у якості дивідендів, а більшість суми спрямують на фінансування… Продовження…