У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Путін спрямовує свої зусилля на те, щоб зламати економіку України – спецпредставник США з відновлення України

Промисловість 22.01.2024
пріцкер

Пенні Пріцкер назвала чотири причини, чому США мають економічно допомагати Україні  

Для перемоги у війні з Росією Україні необхідна підтримка економіки з боку США, вважає спеціальний представник Держдепу США з відновлення України Пенні Пріцкер, яка нещодавно сказала, що «за моїми відчуттями, [військова] допомога вже на підході». Про це інформує ZN.ua, повідомляє портал PromPolitInform.

«Зараз, коли я завершую поїздку Східною Європою, ми стоїмо перед переломним моментом в Україні. Агресивна війна Росії становить серйозну загрозу не лише для України, але й для Сполучених Штатів та Європи, нашої економічної безпеки та самих ідей свободи і демократії, які об’єднують наш світ… Йдеться не лише про Європу. Як друзі, так і вороги – на Близькому Сході, в Індо-Тихоокеанському регіоні і в усьому світі – спостерігають за тим, як Сполучені Штати відреагують на цей момент. Такими є глобальні ставки нашої підтримки України», – пише Пріцкер у колонці для The HILL.

За її словами, допомога США у сфері безпеки підвищує боєготовність американської армії і створює високооплачувані американські робочі місця. Вона зазначила, що надані Україні системи ППО Patriot вироблені в Арканзасі, танки Abrams – в Огайо, артилерійські снаряди – у Пенсильванії, Техасі, Нью-Йорку та дев’яти інших штатах.

«Аргументи на користь американської економічної підтримки так само важливі, як і аргументи на користь допомоги у сфері безпеки. Економічна стійкість є основним принципом військових зусиль України. Безпека і економіка України утворюють подвійну спіраль та нерозривно переплетені в зусиллях країни перемогти [президента РФ Владіміра] Путіна. Путіну не вдалося зламати хоробру українську армію – навіть взимку. Він спрямував свої зусилля на те, щоб зламати її економіку, щоб досягти того, що не вдалося на полі бою. Кремль робить все можливе, щоб відірвати Україну від світових ринків зерна, сталі, технологій та енергоносіїв», – зазначила Пріцкер.

Економіст зазначила, що дії Путіна впливають не лише на Україну, але й на весь світ; вони погіршили глобальну інфляцію, що «пересічні американці відчули в супермаркеті та на бензоколонці».

Пріцкер назвала чотири причини для економічної підтримки України 

По-перше, наша економічна допомога допомагає українцям боротися, оскільки кожна копійка їхніх податкових надходжень йде на потреби армії.

По-друге, економічна підтримка України з боку США є мультиплікатором сили. Наша підтримка програми Міжнародного валютного фонду для України генерує додаткову підтримку з боку донорів по всьому світу. Наш запит на $11,8 млрд від Конгресу допоможе розблокувати майже втричі більшу суму від інших донорів.

По-третє, наша економічна допомога створює основу для найбільшої віддачі від інвестицій з точки зору державних доходів України. Подумайте про Чорне море. Якщо ми зможемо поєднати інвестиції в інфраструктуру, оборону та приватний сектор, ми можемо допомогти Україні збільшити експорт зерна та сталі до 8 мільйонів тонн на місяць, що може додати до державної скарбниці України до п’яти мільярдів доларів на рік, зменшивши її залежність від міжнародної підтримки.

По-четверте, наша підтримка трансформує пострадянську корупційну спадщину в конкурентне, вільне ринкове майбутнє, орієнтоване на Захід.   Мало грошей і багато потреб. Як розставити пріоритети у відновленні України?

За словами Пріцкер, український уряд надав відкритий доступ до інформації для контролю витрат американських коштів. Три офіси урядового нагляду США – Генеральні інспектори Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – перебувають в Україні, «щоб гарантувати, що кожен американський долар захищений і підзвітний».

«Якщо ми діятимемо зараз, цей пакет стане сигналом як для друзів, так і для ворогів про американське лідерство, силу і рішучість, коли йдеться про перемогу України у цій війні та її майбутнє як вільної, незалежної, демократичної, економічно процвітаючої країни, інтегрованої в євроатлантичну спільноту», – резюмувала Пріцкер.

Нагадаємо, під час дискусії в Українському домі у Давосі, Пенні Пріцкер зазначила, що від української влади задля реформ вимагають більше, ніж «ухвалення законів». Вона пояснила, що американці «весь час» підкреслюють необхідність «абсолютного зсуву парадигми в культурі боротьби з корупцією».

Інші матеріали розділу Промисловість

Володимир Зеленський: Цього місяця український ОПК виробить десять САУ «Богдана», далі – більше

Вже цього місяця наша промисловість уперше виробить десять самохідних артилерійських установок «Богдана», у травні й далі – ще більше. Про це, передає Укрінформ, глава держави повідомив у Телеграмі, інформує портал PromPolitInform. «Частка власного виробництва постійно зростає…. Продовження…


Виробників товарів оборонного призначення просять обмежити доступ до службової інформації

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості закликало виробників товарів оборонного призначення обмежити доступ до інформації, яка проходить за грифом «для службового використання». Про це повідомила пресслужба міністерства, передає портал PromPolitInform. «При підготовці листів, які містять… Продовження…


«Запоріжсталь» наростила випуск прокату на 89%

Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» у січні-березні поточного року збільшив випуск прокату на 88,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 615,3 тис. тонн з 325,7 тис. тонн. Про це інформує Open4Business, повідомляє портал PromPolitInform…. Продовження…


Ринок нових комерційних автомобілів в Україні за рік збільшився на понад 30%

Впродовж березня 2024 року на українському ринку нових комерційних автомобілів (вантажні та спеціалізовані) було реалізовано 1056 авто. Про це повідомляє Укравтопром, інформує портал PromPolitInform. Це на 3% більше, ніж у попередньому місяці. При цьому у порівнянні… Продовження…


«Метінвест» об’єднав три свої гірничо-збагачувальні комбінати

У “Метінвесті” впроваджують нову модель роботи криворізьких видобувних підприємств. Із квітня 2024 року керувати Центральним, Інгулецьким і Північним ГЗК буде єдиний адміністративно-управлінський центр. Для цього створено гірничовидобувний департамент у структурі операційної дирекції групи, повідомили на сайті компанії, інформує… Продовження…


Дістанемо до будь-якого лігва ворога. Україна розпочала виробництво ракет з дальністю понад 640 км

Україна розгорнула виробництво ракет з дальністю понад 640 кілометрів. Про це, інформує «Ми – Україна»,  розповів міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишин в інтерв’ю The Washington Post, повідомляє портал PromPolitInform. Окрім цього, наша держава почала розробляти… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: