Україна залишається країною, яка найчастіше стає жертвою дезінформації та фейків. Про це, пише Флот2017, йдеться у другому звіті Європейської служби зовнішніх справ «Маніпулювання іноземною інформацією і загроза втручання», повідомляє портал PromPolitInform.
Готуючи документ, аналітики перевірили 750 інцидентів у період з грудня 2022 року до листопада 2023-го.
У звіті йдеться, що Європейський Союз вжив санкції проти ключових ЗМІ, контрольованих Кремлем, за їхню участь у підтримці російської агресивної війни проти України. Однак для розв’язання проблеми дезінформації для підриву стабільності та безпеки країни, а також для зменшення підтримки України, потрібні подальші контрзаходи, зазначив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.
росія і Китай навмисно маніпулюють публічними дискусіями на багатьох каналах і платформах. Мотиви варіюються від дестабілізації та розколу суспільств до підриву демократичних інститутів або навіть просто заради економічної вигоди.
З 480 зафіксованих випадків зовнішнього маніпулювання інформацією та втручання найчастіше мішенню була Україна – 160 випадків. США були мішенню 58 із цих випадків, Польща – 33, Німеччина – 31, Франція – 25, Сербія – 23.
Серед організацій, найчастіше об’єктами атак були ЄС (19% випадків, спрямованих на організації, за винятком атак на окремі інституції ЄС), НАТО (15%), Збройні Сили України (14%), ООН (3%), а також різні медіаорганізації, такі як Euronews (3%), Reuters (2%), Deutsche Welle (2%) або New York Times (2%).
Для дезінформації найчастіше використовувалися месенджер Telegram і соцплатформа X, але стороннє втручання спостерігалося практично на всіх інших платформах. Водночас зловмисники за замовчуванням використовували міжплатформну координацію.
Нагадаємо, раніше писали, що українців попереджають про фейк щодо «ураження» Хмельницької АЕС.
Також ми писали, що у РНБО спростували фейк про закриття Києва для «масового призову».
Інші матеріали розділу Аналітика
Росіяни накопичують ракети на аеродромах стратегічної авіації, також збільшують кількість винищувачів поблизу кордону з Україною Російські пропагандисти у п’ятницю, 8 листопада, заявили, що Росія більше не буде масовано обстрілювати Україну. Втім ці заяви не відповідають дійсності…. Продовження…
Дональд Трамп окреслив масштабну програму змін для своєї другої президентської каденції, яка поєднує традиційні консервативні підходи з популістськими ідеями та передбачає значне розширення президентських повноважень. Колишній президент, а нині — новообраний, Дональд Трамп часто пропускав деталі, але… Продовження…
У розпорядженні розслідувального проекту «Система» опинилися перші пропозиції Росії щодо мирного договору з Україною, складені невдовзі після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Цей документ раніше не публікувався, і він дозволяє зрозуміти, чого саме Росія… Продовження…
Дмитро Медведєв пророкує Трампу долю Кеннеді, якщо той спробує зупинити війну. Експрезидент РФ, заступник російської Ради безпеки Дмитро Медведєв видав чергову порцію погроз напередодні виборів президента США, які відбудуться 5 листопада. Про це інформує Експрес… Продовження…
Видання Financial Times випустило матеріал, у якому стверджує, що Україна та Росія ведуть переговори про припинення ударів по енергооб’єктах. Однак досягненню результату нібито заважає Курська операція. Джерело 24 каналу в Офісі президента назвало цю новину російським вкидом, повідомляє портал… Продовження…
Попри шалені санкції РФ здатна знаходити внутрішні ресурси для фінансування своєї армії. Світові санкції суттєво підірвали фінансове «здоров’я» країни-агресора. Але навіть попри все Росія може дозволити собі вести війну проти України найближчими роками. І це… Продовження…