У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Виплати військовим пенсіонерам. Від чого чого залежать пенсійні нарахування

Зарплати і пенсії 10.02.2024
виплати військовим пенс

Виплати військовим пенсіонерам залежать від багатьох чинників. Зокрема, на пенсію безпосередньо впливає чинне грошове забезпечення оборонця. Про це розповідає Фокус, повідомляє портал PromPolitInform.

Хто з військових може вийти на пенсію

Усі військові мають право вийти на пенсію після 25 календарних років служби. Полковник запасу ЗСУ Олег Жданов пояснив, як саме відбуваються пенсійні нарахування.

Якщо пенсіонер виходить на пенсію за вислугою років, він може отримати 50% від свого грошового забезпечення на момент звільнення. Проте піти на заслужений відпочинок можна і пізніше. Натепер визначені такі граничні строки:

60 років для військових зі званням полковника;

65 років – для генерала;

70 років – для генерал-полковника.

«Вислуга років відраховується з моменту прийняття присяги. Тобто вступив курсант в училище, склав присягу – пішла вислуга років. Те ж саме із солдатом, який вступив на службу і прийняв присягу або контрактником. Зараз в Україні немає територій, де службу рахують рік за півтора, як було в СРСР. Єдине, що в нас збереглося, – льотчики отримують льотні надбавки, а в десантників є грошова нагорода за стрибки», – роз’яснює полковник запасу Олег Жданов.

Важливо. Після 25 років служби кожен наступний рік підвищуються виплати на 3% від повної суми грошового утримання. Відповідно, якщо людина служить 30 років, військова пенсія становить уже 65% від повного забезпечення.

Скільки військових пенсіонерів в Україні

Нині в Україні 367 644 військових пенсіонерів. З них молодше 60 років – 177 181 особа. Військові пенсіонери, які молодше 60 років, підпадають під мобілізацію.

Голова Комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова повідомила, що сьогодні зі 177 тисяч служать у ЗСУ 21 468 громадян. Інші офіційно не працюють і не продовжують діяльність у війську:

з таких військових пенсіонерів 3753 особи молодше 45 років;

46 – 50 років – 35 443 особи;

51 – 55 років – 57 744 особи;

56 – 60 років – 58 951 особа.

Які виплати передбачені для військових пенсіонерів

Жданов зазначає, що для військових пенсіонерів діють окремі пільги. Також на наявність певних привілеїв впливає звання та індивідуальні обставини, зокрема йдеться про безоплатне лікування.

Також Жанов пояснив, що пенсії військових дуже відрізняються саме через звання. Виплати найвищих чинів можуть бути в декілька разів вищі, ніж рядових офіцерів.

«Середня пенсія більша, ніж у цивільних. Якщо в цивільних приблизно дві тисячі грн, то у військових — десять тисяч. Хоча нещодавно трохи збільшили виплати. Але вона не така велика, як можна подумати, інакше б військові не судилися з державою про перерахунок пенсії», — зазначає Жданов.

Мобілізують тільки за фахом

Усі військові пенсіонери стоять на обліку і підлягають мобілізації. Однак призивати на службу під час війни їх можуть тільки за військово-обліковою спеціальністю і тільки на конкретну посаду, згідно з військовим рангом.

«Якщо військовий у запасі — його не мобілізують, поки немає місця за його військово-обліковою спеціальністю. За винятком добровольців, які за бажанням можуть погодитися на будь-яку посаду. У тому числі нижчу за їхнє звання», — додає Жданов.

Щодо цифри, озвученої нардепкою Третьяковою, про те, що в країні налічується 156 тисяч військових пенсіонерів, частина з яких не працює взагалі, а інша частина працює, але не на військовій службі, Жданов зазначає, що невідомо, яка кількість із цих людей, загалом, є працездатною.

Полковник запасу додає, що сьогодні ЗСУ вже зіткнулися з проблемою: половина особового складу — чоловіки 50 років. Середній вік бійців — старше 30–40 років.

«Суспільство лякають цифрою 156 тисяч військових пенсіонерів, які не служать і не працюють, а скільки з них працездатних? Люди в такому віці, військові пенсіонери, часто вже не можуть похвалитися здоров’ям, і навіть сторожем не можуть піти працювати, живуть на пенсію», — зазначає Жданов.

Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії

Денис Шмигаль прокоментував індексацію пенсій

Кабінет міністрів ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня. Виплати підвищать для 10 млн українців. Про це, пише БізнесUA, заявив 23 лютого прем’єр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає портал PromPolitInform. «Пенсії буде… Продовження…


В Україні з 1 березня проведуть індексацію пенсій: кому виплати підвищать на 700 грн

В Україні менш як за півтора тижні проведуть індексацію пенсій. Виплати громадян зростуть у середньому на 13%. Стало відомо, хто може розраховувати на збільшення на 700 грн. Про це інформує Today.ua, повідомляє портал PromPolitInform. Точний… Продовження…


Українців чекає наймасштабніше підвищення пенсій

В Україні з 1 березня проведуть перерахунок пенсій. Розмір індексації рахується за формулою, прописаною у законі. Половину рівня інфляції за минулий рік додають до 50% середнього річного (враховуються дані за останні три роки) показника зростання… Продовження…


Пенсії військовослужбовців та правоохоронців у березні зростуть. Якою буде сума надбавки

У березні в Україні очікується масштабна індексація пенсій. Виплати планують збільшити як цивільним, так і силовикам. Стало відомо, на яку суму зростуть пенсії військовослужбовців та правоохоронців. Про це пише «На пенсії», повідомляє портал PromPolitInform. В… Продовження…


Названо зарплати українських військовослужбовців за посадами

Після початку повномасштабної війни військовослужбовці стали одними з високооплачуваних фахівців – разом з IT-експертами та професіоналами у рекламній сфері. Названо зарплати українських захисників залежно від посад. Про це пише Today.ua, повідомляє портал PromPolitInform. Грошове забезпечення… Продовження…


Кому в Украине платят более 70 тыс. грн. Названы лучшие вакансии

В Украине среднюю зарплату более 20 тыс. грн получают в Киеве (22,5 тыс. грн). В то же время в большинстве областей средняя зарплата значительно меньше. Наивысшую среднюю зарплату предлагают программистам, они могут претендовать на 110… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: