Російські окупанти змінили тактику обстрілів енергетичної інфраструктури і зосередили свої атаки на енергооб’єктах у промислових регіонах України. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступника міністра енергетики України Світлану Гринчук, інформує портал PromPolitInform.
«Ми помітили, що ворог прицільно намагається пошкодити енергетичні об’єкти саме в промислових регіонах, там де ще є значне промислове навантаження, де працює виробництво, промисловість. Як ми це бачимо, для того, щоб зменшити можливості цих регіонів для розвитку саме в промисловому контексті», – сказала вона.
Зокрема Гринчук розповіла, що 15 лютого внаслідок атаки було пошкоджено підстанції оператора енергосистеми НЕК «Укренерго», а також об’єкти теплової генерації.
Водночас завдяки значному досвіду ліквідації наслідків російських атак енергетикам вдається достатньо швидко усувати пошкодження та повертати світло.
«Або принаймні використовуючи резервні схеми енергопостачання, щоб забезпечувати наших споживачів енергоресурсами, електроенергією не дивлячись на те, що продовжуємо ремонти тих об’єктів, які були пошкоджені», – наголосила замміністра.
Нагадаємо, за останні тижні окупанти атакували три теплоелектростанії на сході України, деякі з них були обстріляні декілька разів.
Також нещодавно через обстріли була пошкоджена енергетична інфраструктура у Львові, Харкові, Херсоні та Кривому Розі.
Інші матеріали розділу Енергетика
В Україні 24 березня станом на 9:30 споживання електроенергії було на 11,9% вищим, ніж в цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 21 березня. Про це повідомляє пресслужба “Укренерго”, інформує портал PromPolitInform. “Причина таких суттєвих змін… Продовження…
Президент США Дональд Трамп запропонував передати українські АЕС у власність США. Український лідер Володимир Зеленський заявив, що мовилось виключно про Запорізьку АЕС. Однак навряд чи буде стояти питання щодо усіх атомних електростанцій України. Про це… Продовження…
Уряд Нідерландів ухвалив рішення про внесення до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 65 млн євро. Про це, передає Укрінформ з посиланням на Міненерго, йшлося під час зустрічі заступника міністра енергетики Романа Андарака зі спеціальною представницею… Продовження…
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…