Українські військовослужбовці щомісяця отримують грошове забезпечення, яке складається з цілого ряду різних виплат, від чого й залежить кінцева сума
Кожен військовий в Україні щомісяця отримує виплати. Вони складаються з основних видів (посадовий оклад, надбавка за вислугу років та оклад за військовим званням), додаткових (підвищення посадкового окладу, надбавки, доплати, премія) та одноразових (винагороди, допомоги). Узагальнюючи, зарплата складається з основного окладу, а також 11 різних надбавок, 1 доплати та 5 видів винагород. Про це інформує PaySpaceMagazine з посиланням на портал «Безоплатна правова допомога», повідомляє портал PromPolitInform.
Від того, на які саме типи виплат може претендувати військовослужбовець, залежить і розмір отримуваним ним грошового забезпечення. При цьому сума кожної надбавки може відрізнятись. Також їх розмір періодично регулює Кабінет міністрів.
Види надбавок
Згідно з чинним законодавством, для українських військових передбачені надбавки за:
вислугу років;
особливості проходження служби;
службу в Силах спеціальних операцій ЗСУ;
кваліфікацію;
кваліфікаційну категорію військовослужбовцям медичного і фармацевтичного складу;
виконання функцій державного експерта з питань таємниць і фахівців, які залучаються до підготовки рішень і висновків державних експертів з питань таємниць;
роботу в умовах режимних обмежень;
безперервний стаж на шифрувальній роботі;
за почесні звання;
спортивні звання;
надбавки військовослужбовцям-донорам.
Доплати та винагороди
Наразі в законодавстві прописані лише доплати за науковий ступінь та за вчене звання.
Що стосується винагород, то вони є наступних видів:
морська винагорода;
за стрибки з парашутом;
за розшук, підіймання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження (знищення) мін;
за водолазні роботи;
за бойове чергування.
Таким чином, розмір грошового забезпечення залежить від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Раніше ми писали, що військові пенсіонери зараз можуть претендувати на три види соціальних виплат. Кожен із них відрізняється за розміром і має свої нюанси під час нарахування. Докладніше читайте в матеріалі.
Також уряд України затвердив нову систему виплати додаткових винагород військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях, згідно з останніми даними від Міністерства оборони.
Інші матеріали розділу Зарплати і пенсії
Журналістка розповіла деталі перерахунку пенсій. У 2025 році в Україні вже фактично відбулася третя від початку повномасштабної війни індексація пенсій, яка розпочалася з 1 числа поточного місяця. На 11,5% було підвищено виплати понад 10 мільйонам… Продовження…
У середньому пенсії українців у результаті індексації збільшаться на 556 гривень Березнева індексація пенсій 2025-го завершена. Виплати для більшості пенсіонерів збільшилися. Попередньо, цього року пенсії українців будуть проіндексовані на 11,5%. Як інформує «Економічні новини», про… Продовження…
Попри поступове підвищення пенсійного віку, деякі категорії громадян мають право на достроковий вихід на пенсію. Наразі загальний пенсійний вік для чоловіків і жінок становить 60 років, але за недостатньої кількості страхового стажу пенсію можуть призначити… Продовження…
В Україні планують перевірити документи громадян, які вже на «заслуженому відпочинку», а також тих, хто отримує пенсії не лише за віком. В Україні оперативно перевірятимуть дійсність пенсійних посвідчень. Давайте розбиратися, що ж чекає на громадян,… Продовження…
В Україні з 35 роками стажу та зарплатою в 10 тисяч гривень можна отримати пенсію в розмірі 2428 гривень. При досягненні 65 років виплата складе до 40% мінімалки (зараз це 3200 гривень). Такі цифри можуть… Продовження…
Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо проведення індексації пенсій, яка відбудеться 1 березня. Про це, пише «На пенсії», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує портал PromPolitInform. «З 1 березня ми здійснюємо індексацію пенсій. Це вже третя індексація… Продовження…